1300 TL Sistem Tavsiyesi

İşlemciyi FX 6300 üstünde tutarsanız ve eğer bütçenizi de sarsmıyor ise ekran kartını Asus DırectCU II OC Radeon R9 280x 3 GB GDDR5 256 bit alırsanız çok rahat bir şekilde 4-5 seneye kadar tüm oyunları oynarsınız. Ayrıca PSU biraz zorlanabilir sanırım ama bilmiyorum ekran kartı sarsabilir biraz o yüzden 600 watt kullanmakta fayda var :) .

İşlemciyi FX 6300 üstünde tutarsanız ve eğer bütçenizi de sarsmıyor ise ekran kartını Asus DırectCU II OC Radeon R9 280x 3 GB GDDR5 256 bit alırsanız çok rahat bir şekilde 4-5 seneye kadar tüm oyunları oynarsınız. Ayrıca PSU biraz zorlanabilir sanırım ama bilmiyorum ekran kartı sarsabilir biraz o yüzden 600 watt kullanmakta fayda var :) .
Hocam öyle yapınca bütçemi çok aşıyor.. Malesef max 1300 TL

Hocam öyle yapınca bütçemi çok aşıyor.. Malesef max 1300 TL
O zaman bunu sen en iyisi internetten almayı boş ver . Git Vatan Bilgisayar'a orada ben oyun bilgisayarı toplamak istiyorum 1300 TL ye kadar de sana sürekli AMD önerecekler , kendim de sordum zaten şuan en iyi sistem AMD'nin yani birazcık daha zorlarsan bütçeni çok rahat kullanırsın :) şikayetçi olmazsın emin olabilirsin.

Hatta bana kalırsa ekran kartı olarak Asus DirectCU II OC Radeon R7 260x 2 GB 128 bit ekran kartı kullansan ve işlemciyi FX 6300 yapsan 500 watt 80 Plus bir PSU ile sana yetecektir hatta 1000 tl bile tutmaz eminim :)

Birkaç gün önce MSI'ın H81I anakartını aldım Vatan'dan, BIOS'un 4.versiyonu ile yüklü geldi, işlemcim -G3258- ise 5. versiyon BIOS ile destek almıştı. Vatan'ın iki şubesini arayıp sordum 'BIOS güncellemesi yapıyor musunuz?' diye, ikisi de 'Yapmıyoruz, müşteri hizmetlerini arayın' dedi. Müşteri hizmetleri ne derdi bilmiyorum ama denediğimde işlemci çalıştı. Ben bunu G3258'in Haswell-Refresh serisi olmasına bağladım, çünkü özel bir işlemci olduğu için diğer işlemcilere göre geç çıkmıştı ve anakart, BIOS'un 3.versiyonunda Haswell-Refresh desteği almıştı.

H81m-P33, şubatta Haswell-Refresh desteği almış, çok büyük ihtimalle BIOS güncel -son sürüm olmasa da yeni seri işlemcileri destekleyecek kadar güncel- gelecektir. Eğer olur da tanımazsa Vatan'ın müşteri hizmetlerini ararsın, benim gibi şubeyi arayıp konuşursan 'Eski nesil bir işlemci bulup BIOS'u kendiniz yükleyin' cevabını alman muhtemel.

Son düzenleme:
İşlemci: Intel Pentium G3258
Anakart: MSI H81M-P33
Ekran Kartı:
favicons
Powercolor R7 260X O.C. Gddr5
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
SSD:
favicons
Corsair 60GB LS Serisi SATA 3.0 SSD
RAM: GSKILL Ripjaws 4GB 1600MHz
Kasa: Thermaltake Versa II 500W

@RCPBlackhawk Arkadaşım, arkadaş çoktan sistemi almıştır ve bu öneri diğer kendi yazdığı sistemin yanında pardon abi der. Ekran kartı desen zayıf. İşlemci desen amatörlerin fan boyluk yaptığı giriş seviyesi bir işlemci.
Bu arada bois güncellemek istiyorsan live update 6 yazılımını yükleyerek oradan güncelle'ye bilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı