1300 TL Telefon Önerisi

Plyra

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522567446
1300 TL civarına performans gereksinimlerini belirli bir batarya süresiyle karşılayabilecek, kamera konusunda da beni üzmeyecek bir telefon arıyorum :) Gerçekten çok şey istediğimin farkındayım fakat telefon alacaksam bu kriterlere uyan bir modele ihtiyacım var, bunlar olmadığı sürece hangi modeli aldığımın çok da önemi yok. Mediatek işlemcili bir telefon istemiyorum. Performans ölçeğim ise Snapdragon 625, daha altına inmek istemiyorum. Bu modelin Kirin ve Exynos karşılıkları da olabilir. Ekran içinse 6 inch'ten küçük, 5 inch'ten büyük bir model istiyorum. En az 6 saat açık ekran süresi almam gerek. Bunlarla beraber fotoğraf çektiğimde tost makinesi olarak niteleyebileceğim bir kameraya sahip olmasın :)

Ben bir süre araştırma yaptım ve aşağıdaki modelleri öne çıkardım. Garanti veya marka kompleksim yok, Xiaomi gibi markalara da açığım. Hatta ROM/kernel delisi biri olduğum için daha iyi oldukları söylenebilir :)
  • Lenovo P2 ( Performans isteğimi karşılıyor, bataryası inanılmaz derecede iyi fakat kamerası hakkında pek test bulamadım. )
  • Xiaomi Redmi Note 4
  • Xiaomi Mi A1 ( Kamerası Note 4'ten daha iyi fakat bataryası ancak onun yarısı kadar açık ekran süresi veriyor, kararsızım. )
  • Xiaomi Mi 5s ( SD Card desteği olmadığı için şimdilik son sırada. Şarj ömrü de soru işareti. )

@BERWAR Normalde konularda birilerini etiketlemeyi sevmem ama bu işin üstadına danışmazsam olmaz.

Senin bize sunduklarının arasından F/P olarak en iyisi olduğunu düşündüğüm Redmi Note 4 seçimim olurdu. Ama Sony Xperia X uzun batarya ömrü, iyi kamera , Snapdragon 650 ve Sony kalitesi sunduğu için tercihim.

@Plyra Güzel yorumun için teşekkürler. Etiket bildirimi gelmedi bana, o yüzden geç cevapladım. Şmid öncelikle MI5S modeli performans ve donanım olarak diğer modellere göre açık ara daha iyi. Arada uçurum var desek yanlış olmaz. Batarya olarak aralarında P2 en iyisi. Kamerada P2 ve Redmi Note 4 vasat modeller. A1 modelinin şarjı sana 1 gün yetecektir, SD 625 az güç harcayan bir işlemci, aynı şekilde stok Android kullanmaması sebebiyle de güç tüketiminde iyi olacaktır. A1 kamera olarak P2 ve Note 4 modelinden daha iyi. Kamera olarak A1, MI5S modelinden daha iyi geldi bana. A1 modelindeki sensör, MI5S modeline göre bir üst model olarak görünüyor, iki telefonuna kamera performans karşılaştırmaları ile ilgili kaynak bulamadım sadece bir tane video gördüm. İki modeldeki sensörler farklı yalnız, kağıt üzerinde A1 modelindeki sensör sayısal olarak daha üstün gözüküyor, tabii her şey sayısal değerler değil elbet. Video karşılaştırması detaylı olarak bulamadım. Bana göre A1 kamera olarak biraz daha iyi. Batarya konusunda MI5S günü çıkaracak bir model.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben Lenovo P2 kullanıyorum ve pili inanılmaz iyi gidiyor. Oyunlarda veya sosyal medya da hiç kasma, ısınma yaşamadım. Onun dışında kamerası biraz düşük seviyede. Benim için kamera ön planda olmadığı için ben bu modeli aldım.
Onun dışında annemin kullandığı Asus Zenfone 3 modeli var. Kamerası çok iyi. Pili de yeterli olacaktır. Onu da düşünebilirsin.

Sony Xperia X iyi bir model fakat şarj ömrü beklentimi karşılamaktan uzak görünüyor. Ayrıca o kaba tasarım beni benden alıyor :/ P9 Lite'a çok sıcak bakmıyorum çünkü şarj ömrü diğerlerinden daha düşük görünüyor, onun yerine ZF3 alabilirim.

ZF3 ile A1 arasında kaldığımı söyleyebilirim. Mi5s her açıdan parıldıyor fakat SD kart benim için önemli. Muhtemelen onu liste dışında bırakacağım. ZF3 ve Mi A1 arasında hangisini önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı