13000 TL monitör hariç sistem tavsiyesi

Bütçe
13000-14000

Xoenna

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
BT Takım Lideri - Gömülü Sistem Mühendisi - Yazılım Mühendisi
Merhabalar, elimde var olan Notebook'u satarak artık bir masaüstü sisteme geçmek istiyorum.
Şu anda bile beni gayet memnun eden notebooku, elimdeki bileşenlere uygun olmadığını düşündüğümden satacağım. Artık fiyatların çok yükselmesiyle ileride notebook bile alamayacak duruma geleceğimi düşünüyorum. O yüzden uzun süre götürebilecek ve uzun süreler upgrade edebileceğim bir masaüstü sistem dizmek istiyorum.

Samsung Odyssey G5 LC27G55Tqwrxuf 27" 2K 144Hz marka/model monitörüm var. Yani 2K performansı iyi olan bir grafik kartlı sistem işimi çok iyi görür.

Bütçem başlıkta belirttiğim gibi. Isınma problemi yaşamayacağım (stok fan yerine fan da önerip ekleyebilirsiniz), stabil işlemci ve sürücülere sahip bir sistem arıyorum. İlla AMD veya Intel olsun demiyorum. Aynı şekilde NVIDIA da olsun demiyorum. Bu bütçede en iyi ve uzun yıllar götürebilecek, upgrade yapabileceğim bir sistem arıyorum.
Önerilerini bekliyorum.

Teşekkürler.
Edit: Şu sistemlere baktım. Yorumlarınız nedir?
EFE UYGAC-PHOBOS/Intel Core i3 12100F/ASUS Radeon RX 6600 DUAL 8GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/GAMING BILGISAYAR |ITOPYA.COM (i5 12400f upgrade ile)
JAHREIN-TITAN/Intel Core i3 12100F/GIGABYTE GeForce RTX 2060 D6 6GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM (i5 12400f upgrade ile)

Son düzenleme:
Yazdıklarından en iyisi hangisi diye sorarsan 2. yazdığını öneririm
Ömrü ne kadar olur? Anakarttan dolayı upgrade pek uygun değil gibime geliyor sonrası için. Bir de 2k performansında 2060 bir tık önde gibi

RX 6600'ün rakibi RTX 3060 zaten i5 12400F de iyi bir işlemci seni yaklaşık 4-5 yıl götürür
Peki daha uyguna bir öneriniz olur mu? Farklı yerlerden toplasam daha uyguna gelir mi sizce?

Üstüne biraz daha koy 13000TL'nin bunu al çünkü RTX oyunlarda hem FPS arttırıyor hem de görüntü gğzelleşiyor.
1650569843336.png

Böyle nasıl sizce? Gereksiz mi oluyor?

Geri
Yukarı