134 kiloyla askere gidebilir mi?

Ertelenir, eğer ki yine çağırdıların da aynı kiloysan, elverişli değildir denir. Asker yapamazsın.

Peki bu 3 yıl olayı doğru mu yoksa 2 keremi kontrol ediyorlar.

Öyle düşünen insanları anlamıyorum askerlik hayatta bir kere deneyim edilmesi gereken bir şey faydalanabilene çok şey katar ama korkan ve kaytarmaya çalışan çok var ne yazık ki.

İnsan gibi muamele etseler dediğiniz gibi ama sırf anamızı ağlatmak için ellerinden geleni yapacaklarsa hiç kilo vermem muaf olana kadar daha iyi.

Aile hekiminin ne derse o olur. Benim boyum 190. kilom 93 tam idealdim aslında. İriyim, göbek falan yok ama aile hekimi bana, biraz daha zayiflasan daha iyi olur, istersen şimdilik red vereyim, 80'lere düş tekrar müracaat et demişti. Gerek yok demistim. Daha sonrasında askere gittim. Sınır karakolunda yaptığım için 75 kilo olarak geri döndüm stresten. Arkadaşımda seninle aynı boyda. 184 kilosu 112ydi. Tartıda söylediğine göre 113.2 çıkmış. Ama aile hekimi 80 kilo yazmış. Daha sonrasında askere gitti. Dışarıdan bakıldığı zaman fit duruyor asla şişman durmuyor o da. Yani dışarıdan kilolu durmuyorsan aile hekimi kiloya karışıyor. Her şey aile hekiminde bitiyor. Aslında olduğundan daha kilolu askere gitmek bence daha iyi. Ama sendeki durum dışarıdan bakılınca da oldukça şişman gözükürsün. Dolayısıyla sana red verir. Zayifladiktan sonra müracaat etmeni ister.

Dışarıdan 80,90 kilo gibi duruyorum çok belli olmuyor kilom ama eğer çalışacağım yeri falan etkilemeyecekse muaf olana kadar kilolu kalmayı da düşünüyorum 😂

Direk erteleme alırsın seneye de aynı ise çürük alırsın.

Toplamda 2 yıl mı kontrol ediyorlar ?

Peki 3-4 yıl bu şekilde kontrol ediliyor. Elverişli değildir yazısı çıktıktan sonra kilo verirse askere çağırılıyor mu?

Sanırım elverişli değildir kağıdını aldıktan sonra versende çağrılmıyorsun diye biliyorum.

Son düzenleme:
Hocam çok saçma değil mi bu sistem? O zaman herkes obezite olsun ve askerden yırtsın beleşten.
Öyle zaten :D Bak öz abim de hep kiloluydu yıl 2014 müydü neydi. Oda çürük aldı. Adam şuan 33 yaşında :D Ben kardeşi olarak şırnak huduta gittim. Abim gitmedi diye,bana kaçtı konu :D

Peki 3-4 yıl bu şekilde kontrol ediliyor. Elverişli değildir yazısı çıktıktan sonra kilo verirse askere çağırılıyor mu?
Hayır. Devletten onay çıktığı an,eve kağıt gönderilir. Geçmiş olsun,istersen 40 kilo ver :D

Peki bu 3 yıl olayı doğru mu yoksa 2 keremi kontrol ediyorlar.

İnsan gibi muamele etseler dediğiniz gibi ama sırf anamızı ağlatmak için ellerinden geleni yapacaklarsa hiç kilo vermem muaf olana kadar daha iyi.

Dışarıdan 80,90 kilo gibi duruyorum çok belli olmuyor kilom ama eğer çalışacağım yeri falan etkilemeyecekse muaf olana kadar kilolu kalmayı da düşünüyorum 😂

Toplamda 2 yıl mı kontrol ediyorlar ?

Sanırım elverişli değildir kağıdını aldıktan sonra versende çağrılmıyorsun diye biliyorum.
3 kez kontrol edilene daha şahit olmadım. 2 max bence :D

Geri
Yukarı