1399 Virüs ile virüs temizleme araçları testi

Merhabalar, Onceki konudan @Noch Arkadasimiz benden virus removaller tools yani virus temizleme araclarini test etmemi istemisti, Iste sonuclar.

Test ettigim virusleri iceren sikistriilmis bir dosya birakacagim assagiya isteyen test edebilir

Kod:
Biraktiklari virus sayilari ve tarama sureleri.
Malwarebytes 19 (5 bucuk dakika)
Norton Power Eraser 12 (7 Dakika)
Eset Online Scanner 90 (eger silemedigi 47 dosyayi da silseydi 43) (1 saat 25 dakika)
Emsisoft Emergency Kit 12 (8 dakika)
Sophos Scan And Clean (sinifda kaldi, tarayacagi yeri secemedigimizden test edilemedi)
Kaspersky Virus Removal Tool 48 (eger disinfection ettigi 17 dosyayi da silseydi 31) (6 dakika)

Malwarebytes hic ugrastirmadi beni gayet iyi. Fazla diyecek soz yok en iyilerden biri zaten bu alanda

Eset, Eset... Eset'e ozel ekran goruntusu aldim inanmazsaniz diye assagi ekliyorum. Fazla diyecek soz yok sinifta kaldi sahsen, Ama niye boyle yapti bilmiyorum acaba sanal makineden miydi? Bir de silememesi de beni cildirtti sahsen, hani acik virus de degil kapali dosya.

NPE, Bu aracin en buyuk sikintisi her silecegi dosyanin yedegini aliyor bu da islemi baya uzatiyo, eger bu islem olmasa suresi 2 dk falan olurdu. Secenek koymamalari uzdu.

KVRT, Biraz agir elestiri gibi gelebilir fakat bu aracta en sinir oldugum sey "COPY" all to quarantine butonu ve Delete All butonunun olmamasi, Abi sen niye virusu karantinaya kopyaliyorsun??? Ne mantikla? Bakin kopyalamak derken ciddi kopyaliyor saka yok, Virusu ya silersin ya karantinaya tasirsin kopyalayip ne yapalim? Delete all butonu da yok en son kafam atti Neutralize all dedim 17 dosyayi disinfection etmis. Abi niye Delete all butonu koymuyorsun? Bu haliylle kaspersky sahsen zorunda olmadikca onermem, Eset'de dahil, ayrimcilik yok bende.

Emsisoft, kullanim acisindan pratik, guzel bir program, biraktigi virus sayisinin NPE ile esdeger olmasi daha da sevdirdi.

Sahsen benim ilk 3 olarak onereceklerim::
Emsisoft
NPE
Malwarebytess

Tabii ki birinin bulamadigini digeri bulabilir ona suphe yok ancak diger programlar benim hosuma gitmedi sahsen, gerisi size kalmis bu benim yorumum :)

Eski konu = 1399 Virus ile antivirus veritabani testi

@Noch

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    780,4 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Üstadım, harikasınız. Çok teşekkür ediyorum bu değerli çalışma için. Meraklısı için çok özel veriler, güzel bir etkileşim örneği oldu konular arasında; kendi konum için testiniz üzerinden ayrıca bir değerlendirme yazısı paylaşacağım.

Sophos Scan And Clean (sinifda kaldi, tarayacagi yeri secemedigimizden test edilemedi)
Üstadım, Sophos Scan And Clean programı zararlı yazılımın bulunduğu klasörü tarama esnasında teşhis ederek tarayacaktır, direkt bir şekilde tarama yapabilme imkanınız var mıdır, böylelikle Sophos içinde bir sonuç elde edebiliriz; benim en beğendiğim programlardan birisidir, ve çok seri bir tarama mekanizmasına sahiptir; iyi bir netice vereceğini değerlendirmekteyim.

Ama niye boyle yapti bilmiyorum acaba sanal makineden miydi?
Eset ile ilgili bir öngörüm olabilir; eğer ki yazılım, işlem gücünde darboğaz yaşıyor ise muhtemelen tutarsız hareket etmeye başlayacaktır; bir sebep bu olabilir diye düşünmekteyim. Eğer durum bu ise, donanım olarak daha hafif cihaza sahip kullanıcılar için bu program tavsiyelerin dışında kalacaktır. İkinci olarak ise ilk tarama bittikten sonra, silebildiği dosyalardan sonra zararlı yazılımın bulunduğu klasör tekrar taratılabilir ise belki bu sefer silebilir; eğer ki yine silemiyor ise gerçekten şaşırdığım bir sonuç olacaktır.

Tekrar çalışmanız için çok teşekkür ediyorum üstadım, emeğinize sağlık 😍

Üstadım, Sophos Scan And Clean programı zararlı yazılımın bulunduğu klasörü tarama esnasında teşhis ederek tarayacaktır, direkt bir şekilde tarama yapabilme imkanınız var mıdır, böylelikle Sophos içinde bir sonuç elde edebiliriz; benim en beğendiğim programlardan birisidir, ve çok seri bir tarama mekanizmasına sahiptir; iyi bir netice vereceğini değerlendirmekteyim.
Denedim hocam da yok bulamadi taramiyo masaustunu, Ama belki taradigi yerlere koyarsam virusleri bulabilir. Musait bir zamanda deneyecegim.

Eset ile ilgili bir öngörüm olabilir; eğer ki yazılım, işlem gücünde darboğaz yaşıyor ise muhtemelen tutarsız hareket etmeye başlayacaktır; bir sebep bu olabilir diye düşünmekteyim. Eğer durum bu ise, donanım olarak daha hafif cihaza sahip kullanıcılar için bu program tavsiyelerin dışında kalacaktır. İkinci olarak ise ilk tarama bittikten sonra, silebildiği dosyalardan sonra zararlı yazılımın bulunduğu klasör tekrar taratılabilir ise belki bu sefer silebilir; eğer ki yine silemiyor ise gerçekten şaşırdığım bir sonuç olacaktır.
Yavasligi gercekten beni benden aldi. 2. Sefer de tarattim yok silemedi.

Denedim hocam da yok bulamadi taramiyo masaustunu, Ama belki taradigi yerlere koyarsam virusleri bulabilir. Musait bir zamanda deneyecegim.

Yazılım ile ilgili o halde bir veri sağlaması bakımından örnek video önerebilirim; burada testten geçerli not almış idi üstadım. Eğer siz veri alabilir iseniz sizin verileriniz üzerinden değerlendirmeye alacağım kendi konumda, bu video ise elimizde bulunsun yedek olarak. Zahmet veriyorum bunun mahcubiyeti ile yazıyorum, tekrar tekrar çok sağ olun 😍
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yazılım ile ilgili o halde bir veri sağlaması bakımından örnek video önerebilirim; burada testten geçerli not almış idi üstadım. Eğer siz veri alabilir iseniz sizin verileriniz üzerinden değerlendirmeye alacağım kendi konumda, bu video ise elimizde bulunsun yedek olarak. Zahmet veriyorum bunun mahcubiyeti ile yazıyorum, tekrar tekrar çok sağ olun 😍
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok reis ne mahcubiyeti oyle bakma olaya. Sophos'a gelicem musait oldugum zaman suan Windows Defender'i test etmekle ugrasiyorum COK ZOOOR.

Eset adına üzücü bir sonuç o halde, ancak normal şartlarda kendi deneyimim çok hızlı ve hafif bir program olduğuna yönelikti beni memnun bırakmış idi; sizin deneyiminiz ile öneri olarak daha çekingen bir konumda yer aldı anlık olarak.
Yok reis ne mahcubiyeti oyle bakma olaya. Sophos'a gelicem musait oldugum zaman suan Windows Defender'i test etmekle ugrasiyorum COK ZOOOR.
😍😍 Harikasınız üstadım, sizinle tanıştığıma çok memnun oldum.

@Noch Sophos gerçekten kaliteli bir firma. Ancak tarama araçlarında bana göre en iyisi Emsisoft Emergency Kit. Onun üstüne tanımıyorum. Hatta rehberim de var. Dilerseniz bakabilirsiniz.

@Noch Sophos gerçekten kaliteli bir firma. Ancak tarama araçlarında bana göre en iyisi Emsisoft Emergency Kit. Onun üstüne tanımıyorum. Hatta rehberim de var. Dilerseniz bakabilirsiniz.
Arkadasa katiliyorum en iyilerinden biri Emsisoft bu testte de gosterdi kendini zaten.

Emsisoft Emergency Kit çok güzel bir program kesinlikle; kullanımı pratik ve kalitesini testlerde ispat etmiş, akıllarda soru işareti olmadan önerilebilecek bir program. Halihazırda, @Dr. Wells üstadın testlerinde de en başarılı sonuçlardan birisini alıyor, Anti-Malware ve SOP(ikinci görüş program) olarak piyasanın en iyilerinden gerçekten.

Son derece faydalı ve oldukça açıklayıcı bir rehber üstadım; çok beğendiğim, kendi konumda kesinlikle paylaşacağım Emsisoft özelinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı