14.000₺ bütçeye cep telefonu tavsiyesi

Bütçe
14.000₺

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
Şu an kullanmış olduğum iPhone 6 WhatsApp'a girmiyor, kendi kendine ses açıp kısıyor, Uygulamalar ve bildirimleri düzgün çalışmamaya başladı. Yeni telefon arayışındayım ve bütçem 14.000₺ civarı.

Telefonda çok üstün özellik aramıyorum. Benim telefondan istediğim şeyler basit, ömrü uzun olsun (en az 4-5 yıl), bu süre zarfında kasma veya donma yaşatmasın. Şöyle ki iPhone 6 bile son 2 yıldır kasmaya başladı, son 5-6 aydır da uygulamalarla ilgili sorun çıkarmaya başladı. Bu sebepten ötürü aslında yine iPhone bakıyorum. iPhone 11 bulabilirsem onu almak var aklımda.

Dün S20 FE ile çok karşılaştırıldığını gördüm ve S20 FE'yi araştırdım. Bu da artık güncelleme almayacağı için ne kadar götürür emin olamadım. Arkadaşım S21 FE önerdi, ona baktım ama onlar da 16.000₺ fiyattan başlıyor. Duruma göre bütçeyi zorlayıp alsam mı diyorum ama Android telefonlar uzun süre götürür mü emin olamıyorum.

Kendimi şöyle özetleyeyim:

• Telefonda hiç oyun oynamam.
  • Aktif bir şekilde sosyal medyayı, LinkedIn'i, Gihtub'ı vs. kullanıyorum.
  • Fotoğraf kalitesi de benim için olmazsa olmaz bir şey değil.
  • Realme, Xiaomi, Oppo vs. telefonlara hiç bakmam, bakmak da istemiyorum. Ya Samsung, ya da Apple olacak. Samsung'da da M ve A serisi düşünmüyorum.
Çok fazla şey istemiyorum. Sadece uzun yıllar telefonu rahatlıkla kullanayım istiyorum.

Şu an 3 seçenek var gibi gözüküyor önümde:
  • iPhone 11
  • Samsung S20 FE
  • Samsung S21 FE (Bunda biraz bütçeyi zorlamam gerek)
Sizin de görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullanmış olduğum iPhone 6 WhatsApp'a girmiyor, kendi kendine ses açıp kısıyor, Uygulamalar ve bildirimleri düzgün çalışmamaya başladı. Yeni telefon arayışındayım ve bütçem 14.000₺ civarı.

Telefonda çok üstün özellik aramıyorum. Benim telefondan istediğim şeyler basit, ömrü uzun olsun (en az 4-5 yıl), bu süre zarfında kasma veya donma yaşatmasın. Şöyle ki iPhone 6 bile son 2 yıldır kasmaya başladı, son 5-6 aydır da uygulamalarla ilgili sorun çıkarmaya başladı. Bu sebepten ötürü aslında yine iPhone bakıyorum. iPhone 11 bulabilirsem onu almak var aklımda.

Dün S20 FE ile çok karşılaştırıldığını gördüm ve S20 FE'yi araştırdım. Bu da artık güncelleme almayacağı için ne kadar götürür emin olamadım. Arkadaşım S21 FE önerdi, ona baktım ama onlar da 16.000₺ fiyattan başlıyor. Duruma göre bütçeyi zorlayıp alsam mı diyorum ama Android telefonlar uzun süre götürür mü emin olamıyorum.

• Aktif bir şekilde sosyal medyayı, LinkedIn'i, Gihtub'ı vs. kullanıyorum.
  • Realme, Xiaomi, Oppo vs. telefonlara hiç bakmam, bakmak da istemiyorum. Ya Samsung, ya da Apple olacak. Samsung'da da M ve A serisi düşünmüyorum.
Çok fazla şey istemiyorum. Sadece uzun yıllar telefonu rahatlıkla kullanayım istiyorum.

• iPhone 11
  • Samsung S20 FE
  • Samsung S21 FE (Bunda biraz bütçeyi zorlamam gerek)

iPhone 11'i 2. El alacaksınız herhalde eğer 2. El alacaksanız iPhone 11 alın.

Bence S21 FE için bütçe zorlamaya değer. Tek zayıf yönü oyun ve siz de oyun oynamiyorsunuz 🙂
Evet, hiç oyun oynamam. Yani basit bir oyun bile olsa oynamıyorum. Ama uzun vadede beni yarı yolda bırakıp bırakmayacağından şüphelerim var. En son 2017'de android telefon kullandım ve 3 yıllık cihaz olmasına rağmen illallah ettirmişti bana.
@EsatKa Aslında önceliğim 11 tabii. Hatta 3 gün önce bir telefon aldım, orjinal kablosunu kılıfını aldım ama telefonda sorunlar vardı ve geri iade ettim. Elimde kaldı kılıfla kablo. 😄 Ama temiz kullanılmış bulamadım hiç.

Evet, hiç oyun oynamam. Yani basit bir oyun bile olsa oynamıyorum. Ama uzun vadede beni yarı yolda bırakıp bırakmayacağından şüphelerim var. En son 2017'de Android telefon kullandım ve 3 yıllık cihaz olmasına rağmen illallah ettirmişti bana.
@EsatKa Aslında önceliğim 11 tabii. Hatta 3 gün önce bir telefon aldım, orijinal kablosunu kılıfını aldım ama telefonda sorunlar vardı ve iade ettim. Elimde kaldı kılıfla kablo. 😄 Ama temiz kullanılmış bulamadım hiç.

İllaki temiz vardır hocam.

iPhone 11 tavsiye etmem, ekranı kötü. Güncelleme alması şart diyorsanız A34 tavsiye ederim.
Ekranı kötü ama ekran hariç her konuda çok iyi bir telefon. 11 kötüleyip A34 gibi orta segment bir cihaz önermek komik kaçıyor.

iPhone 11 tavsiye etmem, ekranı kötü. Güncelleme alması şart diyorsanız A34 tavsiye ederim.

iPhone 11'in ekranı kötü mötü değil sadece paneli kötü, bunun dışında iPhone 11, S20FE'yi geçtim S21FE ile başa baş giden bir telefon. Bilip bilmeden konuşup iPhone 11'den 1.000 kat daha kötü bir telefon öneriyorsunuz, bir de beğenmedim attığım için mesajlarıma gülüyorsunuz.

Şu an kullanmış olduğum iPhone 6 WhatsApp'a girmiyor, kendi kendine ses açıp kısıyor, uygulamalar ve bildirimleri düzgün çalışmamaya başladı. Yeni telefon arayışındayım ve bütçem 14.000₺ civarı.

• Aktif bir şekilde sosyal medyayı, LinkedIn'i, gihtub'ı vs. kullanıyorum.

• iPhone 11.
  • Samsung S20 FE.
  • Samsung S21 FE (bunda biraz bütçeyi zorlamam gerek)

S21 FE al geç. iPhone 11 bu saatten sonra bu kazık fiyatlarla bence alınmamalı. İllaki iPhone olacaksa bütçeyi arttırıp ikinci el 12 mini alabilirsin.

Geri
Yukarı