14 Pro bataryası nasıl değiştirilmeli?

kannexhes

Centipat
Daha fazla  
Yurt dışı 14 Pro aldım pili değiştirmek istiyorum. Piyasada çok batarya var ama orijinal almak istiyorum. Model numarası A2892 Apple'ın verdiği garantide bitti. Apple'ın kendi sitesinde bana telefonuma göre bir fiyat çekiyor bu parayı verip Türkiye'de pil değişimi yapabilir miyim?
Site bu: Apple Batarya

Orijinal batarya bulmanız çok zor, bazı teknik servisler yedek parça amaçlı sıfır telefon alıp parçalarını kullanıyorlar. O tarz yerlere bakabilirsiniz.

"Türkiye'de Apple'dan veya Apple Yetkili Satıcılarından yeni bir iPhone aldığınızda aygıtınızın IMEI numarası, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından kaydedilir. iPhone'unuzu Türkiye dışındaki bir Apple yetkili satıcısından satın alırsanız veya yurt dışında değiştirirseniz Türkiye'deki bir kablosuz ağ üzerinde kullanabilmek ya da onarım ve servis olanaklarından yararlanabilmek için aygıtınızı kaydettirmeniz gerekir." Cihazınız kayıtlıysa evet, yaptırabilirsiniz.

Apple bağımsız onarım sağlayıcıları olayı türkiyede yaygınlaşmaya başladı. Bu sayede yetkili servis dışındaki sertifikasını almış özel servisler apple tarafından tedarik edilen orjinal parçaları kullanabiliyor. Herhangi bir orjinal olmayan parça uyarısı almadan. Bulunduğunuz ilde varsa oraya yoksa şehirdışındakileri bulup kargolayabilirsiniz. Apple yetkili fiyatlarından haliyle daha uygun olacaktır.

Apple bağımsız onarım sağlayıcıları olayı türkiyede yaygınlaşmaya başladı. Bu sayede yetkili servis dışındaki sertifikasını almış özel servisler apple tarafından tedarik edilen orjinal parçaları kullanabiliyor. Herhangi bir orjinal olmayan parça uyarısı almadan. Bulunduğunuz ilde varsa oraya yoksa şehirdışındakileri bulup kargolayabilirsiniz. Apple yetkili fiyatlarından haliyle daha uygun olacaktır.
İstanbulda dediğiniz servisler varsa yazabilir misiniz?

İstanbul'da dediğiniz servisler varsa yazabilir misiniz?

Hocam arkadaş yanılıyor. hiçbir orijinal parça Apple servisleri dışındaki servislere verilmiyor. Anca çıkma falan takarsa olur ama o bataryalar da kullanılmış olacağı için ne kadar sağlıklı karar sizin. Cihazınız kayıtlı mı? Ayrıca pil sağlığı kaç? FPPRO gibi bir servise verin hocam eğer kayıt yoksa.

Hocam arkadaş yanılıyor. hiçbir orijinal parça Apple servisleri dışındaki servislere verilmiyor. Anca çıkma falan takarsa olur ama o bataryalar da kullanılmış olacağı için ne kadar sağlıklı karar sizin. Cihazınız kayıtlı mı? Ayrıca pil sağlığı kaç? FPPRO gibi bir servise verin hocam eğer kayıt yoksa.

Cihaz kayıtsız, kayıt yaptırmayı da düşünmüyorum. Pil sağlığı %87

Yeni konular

Geri
Yukarı