14 yaşında 1.76 boyda 82 kilo birisi nasıl kilo verebilir?

Buradan tavsiye alma sakata gelirsin uzmanlarla konuşman gerek bunu ya da internetten kendin araştıracaksın makaleler var onları okuyacaksın. İnsanların sallamakta ve kulaktan dolma yanlış bilgileri yaymada üstlerine yok. Ya vaktini vereceksin kısaca ya da ailene anlatacaksın para verecekler. Devlette internetteki hazır tablolardan fazla bir şey sunmazlar sana ve büyük ihtimalle saatlerce sıra beklersin.

Düzenli ağırlık antrenmanı ve kardiyo yapacak 300 veya 500 de kalori açığı oluşturacak tek yapması gereken bu?
Hangi uzman bundan farklı bir şey söyleyecek?

Diyetisyen buraya gelip bedava hizmet verir mi sence? Ben sanmıyorum.

Komiksiniz, kilo verecekse uzun dönemde olsa sağlıklısı olması lazım sizin dediğiniz en sağlıklı yöntem değil maalesef. Bir insan yemek besin almak zorunda öğünler aksatmak kas yapmasını da engeller.

Kilo vermek ve kilo vermekle ilgili tavsiye vermek için diyetisyen olmaya gerek yok.

Kilo vermek ve kilo vermekle ilgili tavsiye vermek için diyetisyen olmaya gerek yok.
Kas yapmak istediğini de söylüyor. Ayrıca kilo vermek var, kilo vermek var. Arkadaşın dediği gibi yiyip içmezseniz büyük ihtimalle zargana olursunuz.

Düzenli ağırlık antrenmanı ve kardiyo yapacak 300 veya 500 de kalori açığı oluşturacak tek yapması gereken bu?
Hangi uzman bundan farklı bir şey söyleyecek?
Kardeşim vücudu daha çok hangi maddeye ihtiyaç duyuyor diye kan tahlili yapılacak, ne kadar yağ yaktığını hesaplayacak ve her yediği yemeğin hesabını yapması lazım. Tamam çok spor yapıyorsundur sondakini aklından yaparsın ama çok spor yapmayan birinin üstelik 14 yaşında nasıl kendine takvim hazırlayıp veya aklından yiyip kalori açığı oluşturmasını bekliyorsun, buradan da bu çocuk için bu kadar uğraşan birisi çıkmaz bende uğraşmam. Ayrıca belirtmemiş ama belki kalp rahatsızlığı, tansiyonu, diyabeti, böbrek rahatsızlığı olabilir. Hadi bunların hepsini karşılayacak birini buldu kan tahlilini nasıl yapacak kendi iğne ile alıp adama mı kargo edecek. Zaten sizin kadar kolay kilo verebilse buraya yazmazdı tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
Kas yapmak istediğini de söylüyor. Ayrıca kilo vermek var, kilo vermek var. Arkadaşın dediği gibi yiyip içmezseniz büyük ihtimalle zargana olursunuz.

Kardeşim vücudu daha çok hangi maddeye ihtiyaç duyuyor diye kan tahlili yapılacak, ne kadar yağ yaktığını hesaplayacak ve her yediği yemeğin hesabını yapması lazım. Tamam çok spor yapıyorsundur sondakini aklından yaparsın ama çok spor yapmayan birinin üstelik 14 yaşında nasıl kendine takvim hazırlayıp veya aklından yiyip kalori açığı oluşturmasını bekliyorsun, buradan da bu çocuk için bu kadar uğraşan birisi çıkmaz bende uğraşmam. Ayrıca belirtmemiş ama belki kalp rahatsızlığı, tansiyonu, diyabeti, böbrek rahatsızlığı olabilir. Hadi bunların hepsini karşılayacak birini buldu kan tahlilini nasıl yapacak kendi iğne ile alıp adama mı kargo edecek. Zaten sizin kadar kolay kilo verebilse buraya yazmazdı tahmin ediyorum.

Kendi hastalığı olsa belirtirsi diye tahmin ediyorum ama bir hassas terazi alıp kalori hedaplamayı 7 yaşındaki bir çocuk bile yapabilir protein yağ karbonhidrat ihtiyaçları da (makrolar) ayarlanabilir zaten fitness katogorisine konu açsa zaten yol gösterilirdi.

Kendi hastalığı olsa belirtirsi diye tahmin ediyorum ama bir hassas terazi alıp kalori hedaplamayı 7 yaşındaki bir çocuk bile yapabilir protein yağ karbonhidrat ihtiyaçları da (makrolar) ayarlanabilir zaten fitness katogorisine konu açsa zaten yol gösterilirdi.

Hassas terazi ile kalori mi ölçeceksin :D :D tamam kanka :like: kanka doğru kalori ölçümü yapmak çok zor ben çok mağduru oldum pahalı bir şey almaktansa diyetisyene gitmek daha mantıklı.

Diyetisyene değil sağlıklı beslenme uzmanına gitmelisiniz, haberiniz olsun.

İkisi aynı şey.

Ben o arkadaşın dediklerini tasvip ettiğim kısmı hatırlamıyorum.

Hayır burada ne kadar uç tavsiyeler verildiğini anlatmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hassas terazi ile kalori mi ölçecen afğasdfısafdıfğj tamam kanka :like: kanka doğru kalori ölçümü yapmak çok zor ben çok mağduru oldum pahalı bir şey almaktansa diyetisyene gitmek daha mantıklı.

İkisi aynı şey.

Hayır burada ne kadar uç tavsiyeler verildiğini anlatmak istiyorum.

Pirinci ölçüp kalorisi kaç diye uygun uygulamara baktırmak zor olmamalı tabii beyniniz bunu anlayamıyorsa artık bir şey diyemem hassas terazi almacak adamda diyetisyen parası nasıl olsun?
Cidden bir insan niye kendi yanlışının arkasında durur anlamış değilim.

Geri
Yukarı