14 yaşında spor salonuna gidilebilir mi?

Efeck.11

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç salon gezdim, yaşım küçük diye salona almadılar. Gittiğim salonlardan birinde kemik yapımı erken yaşta vücut geliştirme yapmam dolayısıyla bozulabileceğini söyledi. Bu doğru mu yoksa başka bir salon bulup gidebilir miyim?

Boy: 182.
Kilo: 78.

Birkaç salon gezdim, yaşım küçük diye salona almadılar. Gittiğim salonlardan birinde kemik yapımı erken yaşta vücut geliştirme yapmam dolayısıyla bozulabileceğini söyledi. Bu doğru mu yoksa başka bir salon bulup gidebilir miyim?

Kalkıpta 300 kilo deadlift yapmadığın sürece bir sıkıntı olmaz. Kendini aşırı zorlamazsan da bir sorun olmaz. Kısacası bence gidebilirsin.

Evde basit ama etkili antrenmanlar yapman yeterli olur, illa salona gitmene gerek yok. Vücut ağırlığınla ve hafif ağırlıklıklarla çalışmanı öneririm, gidip benchin altına yatıp yüksek ağırlıkları basmaya çalışma veya haddinden fazla dambıl vs. kaldırmaya çalışıp vücudunu zedeleme.

Evde basit ama etkili antrenmanlar yapman yeterli olur, illa salona gitmene gerek yok. Vücut ağırlığınla ve hafif ağırlıklıklarla çalışmanı öneririm, gidip benchin altına yatıp yüksek ağırlıkları basmaya çalışma veya haddinden fazla dambıl vs. kaldırmaya çalışıp vücudunu zedeleme.

Ağırlık seti alsam tüm vücudu çalıştırabilir miyim?

Ağırlık seti alsam tüm vücudu çalıştırabilir miyim?

Zaten başlangıç seviyesindesin hocam. Spor salonuna şimdilik para vermektense beslenmene harcaman senin için çok daha değerli. Bir süre sonra tekrar sorarsın o zaman tekrar yönlendiririm, kısaca yeterli olur. Hatta başka soruların olursa çekinmeden etiketleyebilirsin.

Haklılar doğru söylemişler 14 yaşında daha çocuksun yazları yüz top oyna bisiklet sür arada bir şınav vs. çekebilirsin okadar vücudun şuan hormonların oturmadı ergenliktesin daha eklemlerin sinirlerin zayıf

Haklılar doğru söylemişler 14 yaşında daha çocuksun yazları yüz top oyna bisiklet sür arada bir şınav vs. çekebilirsin o kadar vücudun şu an hormonların oturmadı ergenliktesin daha eklemlerin sinirlerin zayıf.

Daha önce yaklaşık 7 aydır düzenli olarak 10kglarla tüm vücudu çalıştırıyorum. Gene de eklemlerde sıkıntı yaşar mıyım?

Daha önce yaklaşık 7 aydır düzenli olarak 10kglarla tüm vücudu çalıştırıyorum. Gene de eklemlerde sıkıntı yaşar mıyım?
Ya kardeşim bak bana değil hangi doktora sorarsan sor aynı şeyi söyleyecek biz o yaşta parkta oynuyorduk neyin hırsı bu 17 18 yaşlarından önce bu sporu yapmak zararlı hele hele 13 14 yaşında daha da zararlı bu sosyal medya yüzünden küçücük çocuklar zarar görüyor ya yüz top oyna bisiklet sür şınav çek ip atla al sana yaşına uygun bir sürü spor

Geri
Yukarı