14 yıldır kullanılan bilgisayar mavi ve sarı ekran vermeye başladı

hzronayi

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4
SSD veya HDD modeli
500gb
Ekran kartı
İntel hd 4000
Anakart
İntel cpu500
İşlemci
Bilmiyorum
3 gündür mavi ve sarı ekran vermeye başladı, en sonunda kasadan sarı ışık yanıp ötmeye başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 gündür mavi ve sarı ekran vermeye başladı, en sonunda kasadan sarı ışık yanıp ötmeye başladı.

Mavi ekranı anlarımda sarı ekranı ilk defa duyuyorum.

Bilgisayarınızın kasasında yanıp sönen sarı ışık, genellikle bekleme modunda olduğunu veya bir donanım arızası olduğunu gösterir. Bekleme modundayken, arka paneldeki güç kaynağı bu ışığı yakar. Donanım arızasında ise, işlemci, RAM veya diğer bileşenlerde bir sorun olabileceği anlamına gelebilir.

Bilgisayarınızın kasasında yanıp sönen sarı ışık, genellikle bekleme modunda olduğunu veya bir donanım arızası olduğunu gösterir. Bekleme modundayken, arka paneldeki güç kaynağı bu ışığı yakar. Donanım arızasında ise, işlemci, RAM veya diğer bileşenlerde bir sorun olabileceği anlamına gelebilir.

Ne yapmam lazım RAM'leri söktüm 1 tanesini taktım çalıştırdım diğer RAM'la de aynısını yaptım kasanın içini temizledim RAM'leri çıkartıp öyle çalıştırdım bir türlü olmadı

PC çok ısınıyordur ondadır

Vallahi 14 yıllık bilgisayar ilk defa bunlar oldu yarın tekrar açmayı deneyeceğim

power ile ilgili olabilir

Sürekli yada arayla yanıp sönen sarı ışık, genellikle güç beslemesindeki bir sorun, sürücü arızası veya anakart hatası gibi donanımsal sorunların bir göstergesi olabilir. Bu durumda, güç kaynağı, aygıt sürücüleri ve anakartın kontrol edilmesi önerilir.

Power ile ilgili olabilir.

Sürekli ya da arayla yanıp sönen sarı ışık, genellikle güç beslemesindeki bir sorun, sürücü arızası veya anakart hatası gibi donanımsal sorunların bir göstergesi olabilir. Bu durumda, güç kaynağı, aygıt sürücüleri ve anakartın kontrol edilmesi önerilir.

Bilgisayarın açılması mı lazım illa bunlar için büyük ihtimalle anakart öldü yüzde yüz eminim çünkü hiç donma da yapmazdı 4 GB RAM olduğu halde birkaç gündür GeForce nowda bile donuyor.

Geri
Yukarı