1400 TL'ye Nvidia Ekran Kartı Tavsiyesi

• Konuyu başlatan Mr.Wolf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 42
  • Görüntüleme 4B
GTX 970 almayı pilanlıyordum ancak dün beni ondan daha ucuz ve daha iyi bir kart olan RX 480'den haberdar ettiler. AMD yi hiçbir zaman sevmemişimdir ama yapacak birşey yok.

GTX 970 almayı pilanlıyordum ancak dün beni ondan daha ucuz ve daha iyi bir kart olan RX 480'den haberdar ettiler. AMD yi hiçbir zaman sevmemişimdir ama yapacak birşey yok.
AMD'yi ben de sevmem. Oyun testlerini incelemeden sakın alma. :)

1070 480'den performanslı olacak.
Evet, Nvidia'nın GTX 1070 modeli hem fiyatı uygun, hem de performans olarak GTX 980'den daha iyi.

Benim tek istediğim şey Arma 3'ü High ayarların üstünde 60 fps den daha fazla bir fps ile oynamaktı :( Ama şimdi işin içinden çıkamıyorum

Benim tek istediğim şey Arma 3'ü High ayarların üstünde 60 fps den daha fazla bir fps ile oynamaktı :( Ama şimdi işin içinden çıkamıyorum
Bende AMD sevmezdim ama 480 ile çığır açtılar. 2 tane 480 alsan bile 700 liradan hesaplarsak 1400 eder yani 1070'den ucuza gelir ve AMD'nin yaptığı testlere göre 2 tane 480 1 tane 1080'den daha çok performans sağlıyor. Neredeyse yarı fiyatı düşün artık! Birde 480x, GTX 980 civarı bir performansa sahip yani Arma 3 falan havada karada anlıcagın. Ben de 480 bekliyorum bu arada ama çıksın bir testlerine bakalım görüşler neler ona bakalım öyle alıcagım sen de öyle yap.

RX480 GTX1070'den iyi değildir hatta performans olarak %15 daha düşüktür. Buna rağmen fiyatı (tahminen) yarısı kadar. GTX 1070'e 1850 TL vermektense iki tane RX480 alıp GTX 1080 performansı elde etmeyi tercih ederim.

2 tane 480 alsan bile 700 liradan hesaplarsak 1400 eder yani 1070'den ucuza gelir.

700 TL civarında gelmesi mümkün değil çünkü sadece KDV ile birlikte 708 TL oluyor ki verginin vergisini alacak kadar kazıklayıcı bir hükümetimiz var. Sadece vergiler ile birlikte 750 TL civarı olur. Kargo bedeli, kar marjı gibi etkenler eklenince 850-900 TL olur.

700 TL civarında gelmesi mümkün değil çünkü sadece KDV ile birlikte 708 TL oluyor ki verginin vergisini alacak kadar kazıklayıcı bir hükümetimiz var. Sadece vergiler ile birlikte 750 TL civarı olur. Kargo bedeli, kar marjı gibi etkenler eklenince 850-900 TL olur
Doğru diyorsun :D Ben ilk başta 1000Tl gibi bir fiyat düşünüyorum ama ileride bence 750 imkansız bir fiyat değil. Çünkü Nvidia 1060'ın haberleri yolda geliyor muhtemelen. Rekabet rekabet :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı