144 Hz 1 ms 27 inch FreeSync monitör önerisi

Cengizhan Omay

Hectopat
Yeni bir monitör almayı düşünüyorum. Fakat bayağı bir kararsız kaldım. Özellikle de panel konusunda (IPS, VA, TN). CS-GO, PUBG, GTA 5, pes ve FIFA tarzı oyunlar oynuyorum ve yazılımla uğraşıyorum. Nadiren de olsa video edit işleriyle uğraşıyorum ve yayın ya da YouTube videoları izliyorum. Hem oyunda hem de video izlerken güzel bir performans ve keyif alabileceğim, ekranı 90 derece döndürerek dikey konumda ve aşağı, yukarı rahatça hareket ettirebileceğim 27" 144 Hz 1 ms ve fiyatı maksimum 2500 TL olan (2000 TL'ye kadar olursa daha memnun olurum çünkü 2500 TL'de indirim kovalamam gerekecek) bir monitör önerebilir misiniz?

Not: 1 ms tepki süresi (mprt), 3 ms tepki süresi (tipik) bu ne anlamına geliyor açıklar mısınız?

Ben birkaç tane araştırdım ve baktım isterseniz onları da inceleyin.
1) asus-vg279q
2) asus-vg278qr
3) samsung-lc27fg73fqmxuf
4) lg-27gk750f
5) asus-vg278q
6) aoc-g2790px

Son düzenleyen: Moderatör:
Ips panel istiyorsan asus 279q çok güzel monitor sorunlarını bilmem daha önce deneyimleme şansım olmuştu. Ips olduğu zaman yüksek kare hızlarında sorun olabiliyor diyorlar. Deneyimlerime göre karşıdan baktığın zaman 278q da tn panele rağmen çok güzel bir görüntü veriyor.

Yeni bir monitör almayı düşünüyorum. Fakat bayağı bir kararsız kaldım. Özellikle de panel konusunda (IPS, VA, TN). CS-GO, PUBG, GTA 5, pes ve FIFA tarzı oyunlar oynuyorum ve yazılımla uğraşıyorum. Nadiren de olsa video edit işleriyle uğraşıyorum ve yayın ya da YouTube videoları izliyorum. Hem oyunda hem de video izlerken güzel bir performans ve keyif alabileceğim, ekranı 90 derece döndürerek dikey konumda ve aşağı, yukarı rahatça hareket ettirebileceğim 27" 144 Hz 1 ms ve fiyatı maksimum 2500 TL olan (2000 TL'ye kadar olursa daha memnun olurum çünkü 2500 TL'de indirim kovalamam gerekecek) bir monitör önerebilir misiniz?

Not: 1 ms tepki süresi (mprt), 3 ms tepki süresi (tipik) bu ne anlamına geliyor açıklar mısınız?

Ben birkaç tane araştırdım ve baktım isterseniz onları da inceleyin.
1) asus-vg279q
2) asus-vg278qr
3) samsung-lc27fg73fqmxuf
4) lg-27gk750f
5) asus-vg278q
6) aoc-g2790px
mesela ben şu an bu monitörü araştırıyorum. sıkıntı çıkmassa alıcam bundan VA monitör. Gigabyte Aorus CV27F 27" 165Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Fiyatı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı