144 Hz 1 ms monitör önerisi

Bütçe
200 $

Evan MacMillan

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, son olarak bilgisayar parçalarından geriye monitör kaldı.

Monitörü, IPhone'u aldığım gibi yurt dışından getirteceğim olmazsa yine aynı bütçe ile Türkiye'den alışveriş yapacağım.

Monitörden istediğim çok bir şey yok aslında, 144Hz ve 1ms olması önemli. Battlefield'ı ve Dead by Daylight gibi oyunlar oynuyorum.

Tabii ki daha yüksek Hz ve daha düşük ms oranına sahip bir monitör bulursanız onu da görmek isterim.

Son düzenleme:
Bu fiyata daha iyisi yok:

Sanki kardan pay alıyormuş gibi anlatıyorum. Gel ağabey gel, batan geminin malları bunlar. Param olsa ben alsam gel ablam. 😃

Hem TN panel, hem de 4200₺ fiyat. Çok kötü.

Sanki kardan pay alıyormuş gibi anlatıyorum. Gel ağabey gel, batan geminin malları bunlar. Param olsa ben alsam gel ablam. 😃

TN panel nedir, ne gibi bir etkisi var?

IPS hemde baya iyiymiş cidden.

TN panel nedir, ne gibi bir etkisi var?

Panellerin kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Özetlemek gerekirse eğer rekabetçi oyun oynuyorsanız TN daha iyidir ama hikaye tabanlı oyunlarda IPS daha iyi. IPS paneller renkleri daha canlı gösterir ama TN'ler ise daha akıcıdır.

VA-IPS-TN.jpg

Öncellikle bolca soru soracak ve vaktinizi çalacağım için özür dilerim.
Önceki konularımda belirttiğim gibi, çok oyun oynayan ve bunlar ile özdeşleşen bir insan değilim. Bu yüzden, minumum ve mantıklı harcamalar yapmaya çalışıyorum.

Dead by Daylight ve Battlefield I rekabetçi oyunlar diye düşünüyorum. Dediğinize göre TN panel daha güzel olmaz mı?

Dead by Daylight ve Battlefield I rekabetçi oyunlar diye düşünüyorum. Dediğinize göre TN panel daha güzel olmaz mı?
Ya evet rekabetçi oyunlarda TN daha iyi diyebiliriz ama gerçekten o kadar kasan birisi misiniz? Yani günde 8-12 saat oyun oynayıp en üst liglere çıkmaya çalışan birisi misiniz? Hayır ise IPS daha iyi. Emin olun IPS monitörler hikayeli oyunlardaki keyfinizi kat ve kat artıracaktır. Renkleri çok daha güzel veriyorlar.

Yani aradaki kar-zarar hesabını yapmalısınız. TN rekabetçi oyunlarda daha iyi demek IPS çöp demek değil. Aradaki farkı belki anlama bile anlayamayabilirsiniz.

Öncellikle bolca soru soracak ve vaktinizi çalacağım için özür dilerim.
Önceki konularımda belirttiğim gibi, çok oyun oynayan ve bunlar ile özdeşleşen bir insan değilim. Bu yüzden, minumum ve mantıklı harcamalar yapmaya çalışıyorum.

Evet, ama 4300TL'ye 144hz 1ms monitör almak (bence) paranızı çöpe atmaktan başka bir şey değil.

Geri
Yukarı