Çözüldü 144 Hz laptoptan 165Hz monitöre görüntü aktarımı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FairyTale7

Centipat
Daha fazla  
144 Hz laptop bilgisayarım var. 200 FPS alabiliyorum o yüzden 165 Hz monitör almayı düşünüyorum bunu nasıl sağlayabilirim? HDMI DisplayPort vb. bunun hakkında bilgim yok.

Çözüm
Yanlış bilgi
HDMI hangi çözünürlük olursa olsun maksimum 144Hz veriyor. DP çıkışın varsa kesinlikle DP tak, zaten monitör kitapçıklarında da DP önerilir diye not yazar hep.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI hangi çözünürlük olursa olsun maksimum 144Hz veriyor. DP çıkışın varsa kesinlikle DP tak, zaten monitör kitapçıklarında da DP önerilir diye not yazar hep.

Laptopum Monster özelliklerinde USB 3.1 gen2 portu (Type-C) - DP ortak port diye bir giriş var arkadan bu DP çıkışı mı oluyor?

Son düzenleme:
Çözüm
@FairyTale7 evet direk DP çıkışı yok ama o Type-C çıkışı DP teknolojisine sahip yani DP varmış gibi eksiksiz görüntü aktarabilirsiniz. Tek fark bir Type-C çıkışı azalmış olur. Alfais 4894 Type-C To Displayport Kablo Ucu Dp Mini Çevirici Dönüştürücü Adaptör : Amazon.com.tr: Bilgisayar şunun gibi bir ürünle kullanabilirsin. Ve DP kullanmanı öneriyorum HDMI 120 Hz geçince sorun çıkarıyor ekran gidiyor geliyor vesaire. 1080p monitör mü alacaksın?

Evet. 1080p almayı düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı