144 Hz monitör için HDMI kablo önerisi

Konuya hakimim evet her Monitör ile HDMI'dan 144 HZ alınmıyor fakat cevabım da monitörüm'ün modelini belirttim. Ama eğer ki arkadaşın tercih etmiş olduğu monitörde bu dediğiniz durum var ise o zaman bir lafım yok haklısınız umarım yanlış anlaşılmadım. :)
Ben de yoğunluktan dolayı konuya kısa kısa yazıp geçtim.
O zaman toplayalım.

HDMI ile bazı yeni monitörlerde 144 HZ (Çok az sayıda) almak mümkün ama eski teknoloji ile üretilen monitörlerde MAX 120 HZ alınabiliyor.

Bu nedenle riske girmemesi açısından monitöründe DP girişi var ise DP kablosu almasını tavsiye ettim.

Ben de yoğunluktan dolayı konuya kısa kısa yazıp geçtim.
O zaman toplayalım.

HDMI ile bazı yeni monitörlerde 144 HZ (Çok az sayıda) almak mümkün ama eski teknoloji ile üretilen monitörlerde MAX 120 HZ alınabiliyor.

Bu nedenle riske girmemesi açısından monitöründe DP girişi var ise DP kablosu almasını tavsiye ettim.
Siz kesinlikle doğru olanı söylediniz. Benim açıklama yapmak istediğim durum farklıydı. Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör bu çok fazla anlamıyorum 😁
Monitörde display port var
Konuyu araştırdım şimdi, Tomshardware'de birisi konu açmış ve desteklemediğini söylüyorlar. Dual link DVI ve DP üzerinden 144 HZ alınabiliyormuş. O nedenle DP kablosu almanız daha iyi olur tabi ekran kartında da DP çıkışı olmalı.
XG2401 destekliyormuş bu arada, yorumda öyle söylüyor.

"The VG248QE supports 144 Hz over Dual-Link DVI and DisplayPort. It does not support 144 Hz over HDMI unfortunately. "

Son düzenleme:
Konuyu araştırdım şimdi Tomshardware'de birisi konu açmış ve desteklemediğini söylüyorlar. Dual link DVI ve DP üzerinden 144 HZ alınabiliyormuş. O nedenle DP kablosu almanız daha iyi olur tabi ekran kartında da DP çıkışı olmalı.
XG2401 destekliyormuş bu arada, yorumda öyle söylüyor.

"The VG248QE supports 144 Hz over Dual-Link DVI and DisplayPort. It does not support 144 Hz over HDMI unfortunately. "

İlginiz için çok teşekkür ederim

ASUS VG248QE, VG248QZ
Bu monitörlerle HDMI'dan 60 Hz alabilirsiniz. Monitör HDMI üzerinden ne 120 ne de 144 destekliyor. Bir arkadaş DP kablosu linki atmış ilk sayfada. Türkiyedeki en kaliteli kablo o şuan çünkü VESA sertifikalı. Ben de onu kullanıyorum. Alırsanız eğer iyi bir seçim olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı