15.000₺ laptop alınır mı?

Bütçe
15000
15 bin lirayı paylaşımlı bir bilgisayar için harcamak çok mantıksız o fiyat bandı için en az NVIDIA MX450 ve MX550 ekran kartlı laptoplar alınmalı. Buyurun;

Kendisi oyun oynama gayem yok yazmış.
Kartın güç tüketimi fazla,pil ömrü az olur.

Hmm.

Bende niye aynı fiyatlara neden güçsüz laptoplar alıyorlar diyorum. Ama NVIDIA uygulamasından istersen sadece paylaşımlı ekran kartını kullanmayı seçebiliyorsun.
Yine de cihaz yapısı gereği harici ekran kartlı cihaz ile dahilinin değerleri aynı değil. Bu da bir seçenek. Kendi ultrabook tavsiye konumda da yer verdim ama direkt ultrabook olarak üretilmiş Expertbook tarzı cihazların daha iyi olacağını düşünüyorum.
Biri giriş seviyede oyun ve ofis cihazı
Diğer tam bir ultrabook biraz daha amaçları farklı ki kasa kalitesi olarak Expertbook önde Aspire 3'den.
Adam ekran kartında bir iş yapmayacak, onun yerine kasa kalitesi,pil ömrü gibi işlemlere öncelik veriyor.

Yüksek bütçelerde i7 rtx4060 laptop almak da var i7 12700H'lı Huawei almak da. Buna benzer. Tekrar ediyorum, alınır ama dahili kartlı cihazlar alınmaz gibi bir bakış açısı doğru değil.

Yine de cihaz yapısı gereği harici ekran kartlı cihaz ile dahilinin değerleri aynı değil. Bu da bir seçenek. Kendi Ultrabook tavsiye konumda da yer verdim ama direkt Ultrabook olarak üretilmiş expertbook tarzı cihazların daha iyi olacağını düşünüyorum.
Biri giriş seviyede oyun ve ofis cihazı.
Diğer tam bir Ultrabook biraz daha amaçları farklı ki kasa kalitesi olarak expertbook önde Aspire 3'ten.
Adam ekran kartında bir iş yapmayacak, onun yerine kasa kalitesi, pil ömrü gibi işlemlere öncelik veriyor.

Yüksek bütçelerde i7 RTX4060 laptop almak da var i7 12700H'lı Huawei almak da. Buna benzer. Tekrar ediyorum, alınır ama dahili kartlı cihazlar alınmaz gibi bir bakış açısı doğru değil.

Doğru. Benim laptopta ekran kartı Driver'ını silince 60W çekiyor ekran kartla çalışınca 40W çekiyor. Bunu söylüyorsunuz herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı