15.000 TL'ye laptop tavsiyesi

Bütçe
15000
Daha fazla  
İyi günler.
15 bin TL bütçe ile güncel oyunları en azından orta ayarlarda oynatabilecek bir laptop bakıyorum. Ağırlık vs çok önemli değil. Performans olarak üzmesin yeterli olur. Ben biraz baktım 13-14 bin civarında GTX 1650'li, RTX 3050'li birkaç laptop var ancak RAM'lari 8 GB. 8 GB yeterli olur mu emin olamıyorum. Bütçeyi aşmam mümkün de değil. Ne tavsiye edersiniz?

İyi günler.
15 bin TL bütçe ile güncel oyunları en azından orta ayarlarda oynatabilecek bir laptop bakıyorum. Ağırlık vs çok önemli değil. Performans olarak üzmesin yeterli olur. Ben biraz baktım 13-14 bin civarında GTX 1650'li, RTX 3050'li birkaç laptop var ancak RAM'lari 8 GB. 8 GB yeterli olur mu emin olamıyorum. Bütçeyi aşmam mümkün de değil. Ne tavsiye edersiniz?

3050 ile 1650 arasında sadece DLSS farkı far grafik ve hikaye ağırlıklı oyun oynayacaksan 3050 al ama FPS oynayacaksan 1650 alıp kalan parayla yükseltme yap.

3050 ile 1650 arasında sadece DLSS farkı far grafik ve hikaye ağırlıklı oyun oynayacaksan 3050 al ama FPS oynayacaksan 1650 alıp kalan parayla yükseltme yap.
Hocam konuyu da bölmek istemem ama DLSS her türlü daha iyi olmaz mı? Yoksa bu arkadaşa özel 1650 + upgrade için mi bu tavsiye verdiniz?

Bunu önerebilirim orta ayarlarda oynayacaksan fazlasıyla yeterli bir laptop

bir de 8GB ram olurmu demişsiniz çok sıkıntı çıkaracağını sanmam zaten isterseniz yükseltilebilir

Peki RTX 3050, 8 GB RAM ne kadar idare eder. Genel anlamda üzer mi, beni yolda bırakma ihtimali var mı? Zira bilgisayarı aldıktan sonra bir süre yükseltme yapamam.

Bunu önerebilirim orta ayarlarda oynayacaksan fazlasıyla yeterli bir laptop

bir de 8GB ram olurmu demişsiniz çok sıkıntı çıkaracağını sanmam zaten isterseniz yükseltilebilir

Hikayeli ve ağır oyunlarda 8 gb sıkıntı çıkartıyor artık. Ne oynayacağına bağlı tabii.

İyi günler.
Fiyatlar uçtu gitti. Gönül ister 6 GB RAM'li bir 3060 alasınız. Ama nerdeee.
En azından 3050'li bir laptop alın. İleride bir de 8 GB daha takarsınız.
Artık 8 GB klasik ofis bilgisayarı dışında az geliyor. Hele oyunlar en az 16 GB RAM lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı