15-16 bin TL hazır sistem önerisi

Genelde hikayeli oyunlar ve FIFA oynuyor arkadaşım.

Hikayeli oyunlar oynuyorsa ALI BICIM-IVJ/AMD Ryzen 5 5500/MSI GeForce RTX 3060 VENTUS 3X OC 12GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM

Bu sistem tüm oyunları açar bütçe varsa işlemcisini R5 5600'e yükseltebilirsiniz ancak ekstra bir işlemci soğutucusu almanızda gerekecek çünkü 5600'ün kendi soğutucusu yetersiz kalıyor, sıcak bir şehirdeyseniz veya odanızda klima vs. yoksa kesinlikle ekstradan kaliteli bir islemci sogutucu gerekli

RX 6650 XT deler geçer.
Neye göre yapıyorsun bu yorumu? RTX+DLSS açınca RX6650'i zortluyor. Saf güç konusunda bir şey diyemem ancak Rtx3060'ın ekstradan CUDA çekirdekleride var çok daha hızlı render yapıyor (AMD'nin ekran kartlarında ki yazılım hatalarından bahsetmiyorum bile)

Neye göre yapıyorsun bu yor mu? RTX+DLSS açınca RX6650'i zortluyor. Saf güç konusunda bir şey diyemem ancak RTX3060'ın ekstradan CUDA çekirdekleride var çok daha hızlı render yapıyor (AMD'nin ekran kartlarında ki yazılım hatalarından bahsetmiyorum bile)

Saf güce göre yaptım hocam. Saf güçte rakibi 3060 Ti çünkü.

Neye göre yapıyorsun bu yor mu? RTX+DLSS açınca RX6650'i zortluyor. Saf güç konusunda bir şey diyemem ancak RTX3060'ın ekstradan CUDA çekirdekleride var çok daha hızlı render yapıyor (AMD'nin ekran kartlarında ki yazılım hatalarından bahsetmiyorum bile)

Arkadaşında dediği gibi önerim RTX 3060 fakat yine de sizin kararınız.

Geri
Yukarı