15 bin TL laptop önerisi

NorinRadd

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 12100f

Gigabyte rx 5600xt 6 gb vram

2x8 gb ram

Gigabyte H610M K
Bu bütçede en iyi laptopu arıyorum. Gündelik kullanım için.

Yani performans ve ekran kalitesi.
ASUS VIVOBOOK I3-1215U 24GB 1TB 15.6" X1502ZA-EJ06708 FREEDOS Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu nasıl hocam?
I3 olmasına aldanmayın:
Screenshot_2024-05-01-22-19-06-264_com.android.chrome.jpg

Ekran kalitesi olarak sadece 1080p desek gerisi performans desek? Benim de ihtiyacım varda karşıma çıktı ondan yazdım buradan :)
Tabiki. Hemen.

Ekran kalitesi olarak sadece 1080p desek gerisi performans desek? Benim de ihtiyacım varda karşıma çıktı ondan yazdım buradan :)

Son düzenleme:
Ekran görüntüsü aldığınız ekranda biraz daha aşağı indiğinizde dahili grafik kartının bilgilerini göreceksiniz. Farklı işlemcilerle kıyaslandığında anlaşılır. I7 ile I5in de çekirdek sayısı aynı, önbelleği aynı bu nesilde. Ama arada grafik farkı gibi farklar var. Üstte atılan cihazlar kesinlikle daha iyi değecektir.

Laptopların çoğu 1080P zaten bu bütçede. Ekran kalitesinden kasıt ekranın en azından IPS olması ve biraz da kaliteli olması. 1080P olunca çözülmüyor ne yazık ki, kullanırken yandan bakınca görünmeme vs. Daha önce hiç TN denemediyseniz, aldıktan sonra çok fark eder.

Ekran görüntüsü aldığınız ekranda biraz daha aşağı indiğinizde dahili grafik kartının bilgilerini göreceksiniz. Farklı işlemcilerle kıyaslandığında anlaşılır. I7 ile I5in de çekirdek sayısı aynı, önbelleği aynı bu nesilde. Ama arada grafik farkı gibi farklar var.

Laptopların çoğu 1080P zaten bu bütçede. Ekran kalitesinden kasıt ekranın en azından IPS olması ve biraz da kaliteli olması. 1080P olunca çözülmüyor ne yazık ki, kullanırken yandan bakınca görünmeme vs. Daha önce hiç TN denemediyseniz, aldıktan sonra çok fark eder.
Günlük kullanımdan bahsettiğinden dolayı grafik konusuna dikkat etmedim. Eğer ki küçük çaplı oyunda oynarım diyorsa AMD almalılar. Eğer ki IPS ekran istiyorsalar güzel bir asus bu işi çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı