15 bin TL lensli fotoğraf makinesi önerisi

NameDeli

Hectopat
Kameralar hakkinda cok bilgim yok ama.
Lensi değişebilen.
Aynasız.
Lens bulunabilen olsun, uyumluluk.
Adaptör.
Bir kamera onerebilirseniz sevinirim. Bütçem maksimum 15 bin TL. Temiz güzel 2.el de onerebilirsiniz.

İkinci el Sony A6300 öneririm. Hatta o bütçede aynasız istiyorsam başka makineye bakmazdım bile. Farklı DSLR seçenekleri de var tabii ama aynasız için en iyi seçenek a6300 gibi. Belki Fujifilm X-T200 de olabilir ama A6300 biraz daha iyi. Temizi denk gelirse Fujifilm de alınabilir.

@TwoBee Bu bütçede sıfır aynasız var mı? Yok diye biliyorum.
Yok. Bu bütçede birkaç sıfır DSLR ancak bulunuyor. Onları da o paralara almak akıl karı değil pek. Yarı fiyatına sıfır ayarında ikinci el bulunabiliyorlar.

Olympus omd em5 mark 2 veya Olympus omd em10 mark 3 bakın derim.
Lens bulmak çok zor o makinelere. Ayrıca ikinci el fiyatı bile konu sahibinin bütçesini aşıyor.

Son düzenleme:
İkinci el Sony A6300 öneririm. Hatta o bütçede aynasız istiyorsam başka makineye bakmazdım bile. Farklı DSLR seçenekleri de var tabii ama aynasız için en iyi seçenek A6300 gibi. Belki Fujifilm X-T200 de olabilir ama A6300 biraz daha iyi. Temizi denk gelirse Fujifilm de alınabilir.

Yok. Bu bütçede birkaç sıfır DSLR ancak bulunuyor. Onları da o paralara almak akıl karı değil pek. Yarı fiyatına sıfır ayarında ikinci el bulunabiliyorlar.

Lens bulmak çok zor o makinelere. Ayrıca ikinci el fiyatı bile konu sahibinin bütçesini aşıyor.

A6300 iyi gibi geldi. Peki kendimi biraz daha zorlayip 20 bine cikabilirim gibi. 20 bine A6300'den daha iyisi var mı? Yoksa ilanlara bakmaya başlayacağım.

A6300 iyi gibi geldi. Peki kendimi biraz daha zorlayip 20 bine cikabilirim gibi. 20 bine A6300'den daha iyisi var mı? Yoksa ilanlara bakmaya başlayacağım.
Makineye çok fazla para harcamanıza başlarda gerek yok. 10 bin liram var, 5 bin daha koyup iyisini alayım; 15 bin var 20 yapıp iyisini alayım diye yaklaşmayın. Kendinizi çok zorlamayacak bir bütçede hoşunuza giden bir cihaz işinizi görür.

Asıl mesele lensler. İyi bir lens almadan istediğiniz gibi fotoğraflar elde edemeyeceksiniz. Fotoğrafı fotoğraf yapan makine değil lenstir. Şimdilik bence A6300 gibi bir makine alıp kalan paranızla lens yatırım yapın.

Makine alırken de düşük shutter sayısında almaya çalışın. Shutter makinenin çektiği fotoğraf sayısını belirtir. Ne kadar yüksekse makine potansiyel olarak o kadar eskimiştir. 20 bin üstüne pek bakmayın. Mümkünse 10 bin shutter altı bir makine alın. Kalan bütçenizi gerekirse daha az kullanılmış, düşük shuttera sahip bir makine almaya harcayın.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam çok yardımcı oldunuz. Sağ olun o zaman simdi A6300'lere bakiyorum ve 10 bin alti bakiyorum anladim. İyi aksamlar hocam.

Bütçenin maksimum 15 bin TL olduğu belirtilmiş. 30 bin liralık makine öneriyorsunuz.

Ikinci el önerebilirsiniz yazıyor konuda. Dikkatli okuyun.

Yıllardır Olympus kullanırım. En kolay lens bulunan makineler. Doğru ilanlara bakilir ise bütçe aştığı falan yok.

Örneğin şöyle yeni ilan var sarı sitede. Fiyat 23.000. 4 lens ve gövde. Lenslerin 2'si Prime lens.

Olympus OM-D E-M5 mark II gövde.

4 adet pil.

Olympus 17 mm F1.8 lens.

Olympus 45 mm F1.8 lens.

Olympus 40-150 mm F4 lens.

Olympus 14-42 mm F3.5 lens.

Şarj aleti.

Tepe flash.

Yeni başka bir ilan var. Olympus OMD EM10iii. Gövde 11 bin TL.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı