15 binden fazla bad sectoru bulunan HDD

Deno06

Decapat
Daha fazla  
Ekran Görüntüsü (11).png

Hard diskte 15120 tane bad sector var. Bence iyi bile dayanmış 😀

En azından düzeltilememiş sektör yok gibi duruyor. Yani güzel yaşlanmış ve bu zamana kadar ciddi sorun çıkarmamış sanırım.

SMART tablosunu merak ettim. Başka sorunları var mı acaba?

Bu ilkel program eğer SMART tablosunu yanlış okumadıysa gerçekten de bir sorunu yok gibi duruyor. CRC hatası olarak gözüken sorun genelde bağlı olduğu veri kablosundan kaynaklı ortaya çıkar ama o bile bu kadar uzun süre çalışmış bir disk için ihmal edilecek kadar az sayıda ortaya çıkmış. Ölen tüm sektörler başarıyla değiştirilmiş. Hala güvenli gözüküyor(en azından var olanları korumak için).

Eğer dışarıdan hasar aldıktan sonra olduysa tüm yüzeyi okutarak olası tüm bad sektörleri tespit ettirmek mantıklı.

Son düzenleme:
Bu ilkel program eğer Smart tablosunu yanlış okumadıysa gerçekten de bir sorunu yok gibi duruyor. CRC hatası olarak gözüken sorun genelde bağlı olduğu veri kablosundan kaynaklı ortaya çıkar ama o bile bu kadar uzun süre çalışmış bir disk için ihmal edilecek kadar az sayıda ortaya çıkmış. Ölen tüm sektörler başarıyla değiştirilmiş. Hala güvenli gözüküyor(en azından var olanları korumak için).

Evet hocam. Bu arada sürekli takip ederim 1 aydır bad sector sayısında herhangi bir artış olmadı. Diskin okuma ve yazma hızındada sıkıntı yok. Temiz kurulum yaptım Mart ayında şimdilik normal kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı