15 ile 18 yaş arasındaki saç dökülmesi nasıl durdurulur?

Denizz42

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba değerli Technopat kullanıcıları;
Bugün çok muzdarip olduğum her gün beni hayata küstüren bir sorunumdan bahsetmek istedim.
Daha ben 15 yaşımdayken başlayan bir saç dökülmesi ile ergenliğe adım attım, tabii o zamanlar çok açılma yoktu ama dökülüyordu. Ergenliktir hormonal değişiklikler dedim kendime tâ ki bu yaşıma kadar. Artık dışarı çıkamıyorum, okula giderken öz güvensiz bırakıyor, çevrem alay etmese de çevremdekilerin saçlarını görünce çok üzülüyorum. Bu yüzden ne ders çalışmak istiyorum ne oyun oynamak istiyorum, hiçbir iş yapasım gelmiyor. Kendimi çok kötü hissediyorum, üniversiteye hazırlık senemdeyim, bu yüzden adamakıllı verim alamadım. Saçlarımı çok özlüyorum, nedir bunun çaresi? Gerçekten çok yıprattı, rabbim ömrümden alsa, saçlarını geri vereceğim dese kabulüm, o kadar çok özlüyorum. 😔

IMG20240511204512.jpg

IMG20240511204223.jpg

Saç serumları ve rollerlara bakabilirsin. Beslenmene dikkat et. Bir multivitamin de güzel olabiir.

Saç içeriden beslenir. Biyotin alabilirsin ve saçlarında kızarıklık var sanki, eğer çok kaşınıyorsa kaşımayı bırak ve fön makinesi kullanıyorsan asla sıcak kullanma.

Fön makinesi kullanmıyorum 2 günde 1 düzenli olarak zeytin yağı ve badem yağı uyguluyorum dediğin ilacı alacağım dostum.

Hala kurtarılabilir duruyor. Öz güvensiz hissetmemelisin bence kötü durumda değil.

Eğer halen ümit varsa elimden geleni her şeyi yaparım ama mental olarak hiç iyi değilim ve iyi hissetmiyorum zaten bu yüzden öz güvenim eskisi kadar iyi değil.

Hala kurtarılabilir duruyor. Öz güvensiz hissetmemelisin bence kötü durumda değil.

Eğer halen ümit varsa elimden geleni her şeyi yaparım ama mental olarak hiç iyi değilim ve iyi hissetmiyorum zaten bu yüzden öz güvenim eskisi kadar iyi değil.

Saç serumları ve rollerlara bakabilirsin. Beslenmene dikkat et. Bir multivitamin de güzel olabiir.

Teşekkür ederim dostum önerilerinizi yapacağım bu saçları kurtarmam gerek.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı