15 tatilde nakil yapılır mı?

16roky16

Decapat
Daha fazla  
Ben şu anda ticaret meslekte okuyorum. 15 tatilde Anadolu lisesine nakil başvurusu yapabilir miyim ve ne zaman açıklanır? 10. sınıfım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@16roky16, nakiller bildiğim kadarıyla ay başından itibaren yapılabiliyor. Ay sonunda da nakil sonuçları açıklanıyor. Okulun son 3 haftası olduğundan dolayı şu an nakil yapamazsınız.
Yani 22 Ocak'ta nakil başvurusu yapıp, şubat başında nakil başvurusu açıklanır diyorsunuz?

@Neverchanges o zaman yapabilir misiniz bilmiyorum. Ama nakiller genellikle ay sonunda açıklanır.
Dediğine göre teorik olarak yapılması lazım. Sonuçta son 3 haftası 7+7+7=21. 21 Ocak'a denk geliyor. 22 Ocak'ta nakil başvuru yapıp ay sonunda da açıklanır büyük ihtimal.

@Neverchanges, ben de sizler ve çevremden duyduğum bilgileri, öğretmen arkadaşlarımdan ve araştırmamdan elde ettiğim bilgileri sizlere aktarıyorum. Bildiğim kadarıyla da son 3 hafta nakil yapılmıyor ve nakiller ay sonu açıklanmakta.

Nakil başvuru ve kabul işlemleri ortaöğretim kurumları yönetmeliği 38/4-a maddesine göre dönemin son üç haftasından itibaren geçerli olmak üzere kapatılmıştır.
Bu hatayı alıyorum ne yapmam lazım?

Geri
Yukarı