15 Yaşında Basketbola Başlanır mı?

Tekno Sever

Hectopat
Merhaba 15 yaşındayım. Bu zamana kadar her zaman dışarıda basketbol oynadım sokakta arkadaşlarla. Simdi de kursa başlamaya karar verdim çok geç kaldım mı? Bu saatten sonra lisansım çıkabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lisans konusunda sıkıntı olmaz.
Kerem Gönlüm 15 yaşında başlamış diye hatırlıyorum.
NBA'den de 15 yaşında başlayan Siakam var. Embiid de 17-18 yaşında başlamış diye hatırlıyorum.
Ama profesyonel olan bu 3 oyuncunun ortak bir yanı var. Boyları 205 cm ve üzeri.... :)

Düzenleme: Hem Siakam hem de Embiid 15 yaşında başlamış.

Son düzenleme:
Bence bu Türkiye basketbolu için geç bir yaş. Eğer oturduğun şehrinin iyi bir takımına gitmezsen senin için sıkıntı olacaktır emin ol. Çünkü her zaman bu gibi yerler yetenekli adamlar veya çocukluğundan beri oynayan çocuklar seçer. Örnek olarak Tofaş buna iyi bir örnek. Yani uzun lafın kısası çok çalışırsan fark atamayacağın kimse yok. :)

Lisans konusunda sıkıntı olmaz.
Kerem Gönlüm 15 yaşında başlamış diye hatırlıyorum.
NBA'den de 15 yaşında başlayan Siakam var. Embiid de 17-18 yaşında başlamış diye hatırlıyorum.
Ama profesyonel olan bu 3 oyuncunun ortak bir yanı var. Boyları 205 cm ve üzeri.... :)

Düzenleme: Hem Siakam hem de Embiid 15 yaşında başlamış.
Boyum 186 :(

15 Yaş kategorisinde 186 kısa bir boy değil, önemli olan boy uzamanın kesilmemiş olması. Doktora gidip plakalar arasında boşluk kalmış mı?, genetik sınırına ulaşmış mısın? Bunlara baktırabilirsin. Boyun daha çok uzamayacaksa da üzülme, boyun gayet iyi bu halinle şuanki yaş kategorisinde 1-2 belki 3 numara oynarsın. Baban ile annenin boyları kaç?

15 Yaş kategorisinde 186 kısa bir boy değil, önemli olan boy uzamanın kesilmemiş olması. Doktora gidip plakalar arasında boşluk kalmış mı?, genetik sınırına ulaşmış mısın? Bunlara baktırabilirsin. Boyun daha çok uzamayacaksa da üzülme, boyun gayet iyi bu halinle şuanki yaş kategorisinde 1-2 belki 3 numara oynarsın. Baban ile annenin boyları kaç?
Babam 186 annem 175

Reis zaten ben kısa demedim arkadaş 205 cm ve üzeri dediği için benimki onlarınkine göre kısa kalmış demek istedim.

Babam 186 annem 175
Doktora gittiğinde sana muhtemel olabileceğin boyu hesaplayıp söylüyorlar. Bence sen daha uzarsın. Genelde erkek evlatlar babaları geçer, annenin çok kısa olması gibi bir durum yoksa. Annenin boyu Türkiye'de kadınların boy ortalamasından uzun. Fikrim bu şekilde fakat en iyisi bir Endokrinoloji doktoruna görünmek.

Bunları öğrenmek için hastanenin hangi bölümüne başvurmam lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı