15 yaşında boy en fazla ne kadar uzar?

• Konuyu başlatan 720S
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 213

720S

Zeptopat
Merhaba arkadaşlar 15 yaşındayım. Boyum şu an 1.74. annemin 1.62 babamın 1.83 anne tarafı dayılarım 1.90 - 1.95 civarı. 2 yıldır aralıksız günde 1 saat basketbol oynuyorum. En geç akşam 11 de yataktayım. Günde 1 bardak süt içiyorum. Takviye haplar alıyorum(vitamin, magnezyum). Geçen sene boyum yaklaşık 1.55 gibiydi yani 20 cm civarı uzadım 1 senede. Doktorlar seneye daha fazla uzayacağımı söylüyorlar bu gidişle 1.95 görmem muhtemelmiş. Yani sizce maksimum kaç görürüm?

Merhaba arkadaşlar 15 yaşındayım. Boyum şu an 1.74. annemin 1.62 babamın 1.83 anne tarafı dayılarım 1.90 - 1.95 civarı. 2 yıldır aralıksız günde 1 saat basketbol oynuyorum. En geç akşam 11 de yataktayım. Günde 1 bardak süt içiyorum. Takviye haplar alıyorum(vitamin, magnezyum). Geçen sene boyum yaklaşık 1.55 gibiydi yani 20 cm civarı uzadım 1 senede. Doktorlar seneye daha fazla uzayacağımı söylüyorlar bu gidişle 1.95 görmem muhtemelmiş. Yani sizce maksimum kaç görürüm?
1.95'e kadar yolu var diyen doktorun diploması hangi renk merak ettim. Hiçbir şekilde boy tahmin edilemez çünkü boy %99 genetik %1 çevresel faktörler.

Ben basketbolda oynamadım ama genellikle çok süt içtim faydası olmuş mudur bilemem şu an 14 yaşındayım 1.85 boya sahibim diyeceğim basketbol maçlarına git smaç basmaya çalış daha çok benim yaşındaki kuzenlerim öyle yaparak şu an 1.95. 196 boylara ulaştı.

Ben basketbolda oynamadım ama genellikle çok süt içtim faydası olmuş mudur bilemem şu an 14 yaşındayım 1.85 boya sahibim diyeceğim basketbol maçlarına git smaç basmaya çalış daha çok benim yaşındaki kuzenlerim öyle yaparak şu an 1.95. 196 boylara ulaştı.

Benim de hedefim en az 1.90.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 yılda 20 cm mi? İlk defa duyuyorum. Maksimum kaç görürsün bunu zaman gösterir burada yapılan her tahmin tamamen sallamasyon olur. Ancak 20 cm olmasa da yine de daha uzamaya devam edersin gibi gözüküyor.

1 yılda 20 cm mi? İlk defa duyuyorum. Maksimum kaç görürsün bunu zaman gösterir burada yapılan her tahmin tamamen sallamasyon olur. Ancak 20 cm olmasa da yine de daha uzamaya devam edersin gibi gözüküyor.

Ciddiyim gerçekten geçen sene Max 1.55 tim duvarımda her sene boyumu ölçüp çizgi çekiyorum geçen sene 1.55 şu an 1.74.

Bence en az 180 olursun.

Hedefim 1.90.

Hocam.

Basketbol ve voleybol kim ne derse desin sizi 3 metre yapmaz ama kesinlikle boya uzatmaya yardımı olduğu doğru. Kim ne derse desin tüm voleybolcular ve basketbolcular neredeyse uzunlar tesadüf değildir.

Hedefiniz 190 mış hocam siz AYT-TYT'de puan almıyorsunuz genetik dediğimiz olay var ama bunu maksimumda tutmak bizim görevimiz. Şuan bile stres yaparak büyümenizi engelliyorsunuz.

Hocam.

Basketbol ve voleybol kim ne derse desin sizi 3 metre yapmaz ama kesinlikle boya uzatmaya yardımı olduğu doğru. Kim ne derse desin tüm voleybolcular ve basketbolcular neredeyse uzunlar tesadüf değildir.

Hedefiniz 190 mış hocam siz AYT-TYT'de puan almıyorsunuz genetik dediğimiz olay var ama bunu maksimumda tutmak bizim görevimiz. Şu an bile stres yaparak büyümenizi engelliyorsunuz.

Son birkaç aydır gerçekten boyumu uzatmak istiyorum bu aralar basketbolu arttırdım ve sütü de.

Boyumu uzatmak istememin en büyük sebebi kızlar ve basketbol arkadaşlar başka bir amacım yok. 20 cm daha olsa daha iyi smaçlar basacağım tek istediğim bu. (şu anki boyumla 2.90 potaya değirmen ve alley OOP basabiliyorum 20 cm daha olsa gerisini siz düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı