15 yaşında saç dökülmesi/seyrelmesi

falithxn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar ben 15 yaşında bir erkeğim. Kasım ayının sonlarına doğru saçlarım çok dökülmeye, incelmeye, saçlarım azalmaya başladı. Normalde çok sağlıklı gür saçlarım vardı. Fakat hızlı bir şekilde saçlarım döküldü ve tepedeki çizgi açıldı.
Ben yaklaşık 3-4 aydır saçlarımı her gün her sabah sıcak su ile yıkayıp kurutma makinesi ile kurutuyordum. Dolayısıyla saçlarım gucsuzlesti. Neyse doktora gittim kan tahlili yaptırdım ve sonuçlar temiz çıktı hiçbir eksiğim yoktu. Doktor genetik dedi fakat 7 göbek sülalede tek bir kel insan bile yok. 70 yaşındaki dedemin saçları bile bob ross gibi.
DHT ile ilgili olabilir diye düşünüyorum fakat DHTye karşı çıkacak ilaçları alabilecek yaşta değilim hepsi için 18 olmak gerekiyor.
Daha once böyle bir durum yaşamış olan biri varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Resmen sosyal hayatım mahvoldu ozguvenim kalmadı.
Elimi saçıma atınca en az 4 5 tel geliyor ve uçlarında beyaz nokta var kökten dökülüyor.
20230112_173628.jpg
20230112_173647.jpg
20230110_222144.jpg

Hocam ben de 15 yaşındayım. Benim de saçım uzunken çok dökülüyordu. Özellikle duş alırken çok fazla dökülüyordu. Sonra kestirdim, şu an öyle bir sıkıntım yok.

Fenerlisin normal :D
Şampuan değiştirin. Belki düzelir.
😂😂
Merhaba arkadaslar ben 15 yaşında bir erkeğim. Kasım ayının sonlarına doğru saçlarım çok dökülmeye, incelmeye, saçlarım azalmaya başladı. Normalde çok sağlıklı gür saçlarım vardı. Fakat hızlı bir şekilde saçlarım döküldü ve tepedeki çizgi açıldı.
Ben yaklaşık 3-4 aydır saçlarımı her gün her sabah sıcak su ile yıkayıp kurutma makinesi ile kurutuyordum. Dolayısıyla saçlarım gucsuzlesti. Neyse doktora gittim kan tahlili yaptırdım ve sonuçlar temiz çıktı hiçbir eksiğim yoktu. Doktor genetik dedi fakat 7 göbek sülalede tek bir kel insan bile yok. 70 yaşındaki dedemin saçları bile bob ross gibi.
DHT ile ilgili olabilir diye düşünüyorum fakat DHTye karşı çıkacak ilaçları alabilecek yaşta değilim hepsi için 18 olmak gerekiyor.
Daha once böyle bir durum yaşamış olan biri varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Resmen sosyal hayatım mahvoldu ozguvenim kalmadı.
Elimi saçıma atınca en az 4 5 tel geliyor ve uçlarında beyaz nokta var kökten dökülüyor.Eki Görüntüle 1630608Eki Görüntüle 1630609Eki Görüntüle 1630611
Kanka bunun birçok nedeni olabilir, stres, kaygı, yanlış şampuan kullanımı gibi gibi bu konunun altını birçok nedenle doldurabilirsin önereceğim şampuanlar;
1- Blendax Aloa Vera Özü
2- Head and Shoulders Nane
3- Seba Med saç dökülme karşıtı
4- Diğer kaliteli siyah veya normal sarımsak özlü şampuanlar
bunları dikkate al saçların güpgür çıkar ve fenerbahçe taraftarı olma maximum 1 aya düzelir

Bu Tonik ve Şampuanı kullanabilirsiniz. Fakat ergenlikte bu tarz durumlar normal olabilir. Kişiye yansıyacağı birçok etken sebep olarak gösterilebilir. Doktor tavsiyelerini dikkate almanızı öneririm. Ayrıca yakın çekim haricinde çok da kötü olduğunu düşünmüyorum. Stres yapmayın bence.

Benim de gür saçlarım vardı. Uzunken çok fazla dökülüyordu duşta katliam oluyordu resmen. Kestirdim, dökülmesi büyük oranda azaldı. Şampuanınızı değiştirin, saçınızı kestirin benim tavsiyem. Tabii çok da kestirmeyin öyle dediğime bakıp 3'e vurdurmak falan.

Bu Tonik ve Şampuanı kullanabilirsiniz. Fakat ergenlikte bu tarz durumlar normal olabilir. Kişiye yansıyacağı birçok etken sebep olarak gösterilebilir. Doktor tavsiyelerini dikkate almanızı öneririm. Ayrıca yakın çekim haricinde çok da kötü olduğunu düşünmüyorum. Stres yapmayın bence.
Tonic Spray'ın nasıl kullanıldığını anlatır mısınız? Duş öncesi ve ya duş sonrası nemli ve ya kuru saça gibi.

Peruk kullanın hocam saç dökülmenin %100 çözümü yok veya Güray aydının videosunu izleyin ama uygulamadan önce bir doktorla konuşun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar, ben 15 yaşında bir erkeğim. Kasım ayının sonlarına doğru saçlarım çok dökülmeye, incelmeye, saçlarım azalmaya başladı. Normalde çok sağlıklı gür saçlarım vardı. Fakat hızlı bir şekilde saçlarım döküldü ve tepedeki çizgi açıldı.
Dht ile ilgili olabilir diye düşünüyorum fakat dhtye karşı çıkacak ilaçları alabilecek yaşta değilim hepsi için 18 olmak gerekiyor.
Elimi saçıma atınca en az 4 5 tel geliyor ve uçlarında beyaz nokta var kökten dökülüyor.Eki Görüntüle 1630608Eki Görüntüle 1630609Eki Görüntüle 1630611

Bazen duşa girdiğin zaman şampuan kullanma çok şampuan kullanırsan saçındaki kiri temizler tabii ki ama saçının uzamasını sağlayan ve saçını besleyen yağları da alır götürür. Bu yüzden arada bir kullan veya sarımsak özlü şampuanlar satılıyor onlardan al.

Geri
Yukarı