15 yaşında yaz tatilinde nerede çalışılabilir?

zLuzer

Femtopat
Daha fazla  
3 aylık tatilde çalışım emek verip bir bilgisayar satın almak istiyorum. Öyle ki ailede fazla yardımcı olabilecek yok, bu yuzden bu yere yazdım

Nerede çalışabilirim?

Ne kadar maaş alamam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka bir komi olabilirsin günlük 400 TL'dan 6 gün tatil desen 72 gün çalışırsın. Bu da sana 3 ayda 28.800 lira kazandırır. Bununla bir bilgisayarıda haliyle alırsın.

Dostum en mantıklısı garsonluk veya komilik bence. Restoranlara, esnaflara, veya düğün salonlarına gidip iş aradığını söyleyebilirsin. Maaş olarak asgari vermezler zaten ama aylık bir 10-12K arasına iş bulursan güzeldir diye düşünüyorum. Birden fazla iş bulursan da hangisi yemeğini yolunu karşılıyor veya karşılamıyor bunları da göz önünde bulundur.

Çok bir seçenek yok aslında garsonluk olabilir veya berber olabilir. Akrabanın falan işi varsa bilemem. Sanayiye de bakabilirsin.

Sanayi çok zorlar ve sanayide genellikle kavga olur ben oraya gitsin istemem, hiç güzel bir yer değil. Sadece parası iyi o kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
15 yaşında olduğun sigortasız şekilde çalışmak zorunda kalırsın bu da yasaktır ancak birçok kişi böyle çalışıyor neyse amacın eğer para kazanmaksa restoran,otel,inşaat,plaj yani sezonluk işletmelerde çalış şartları ağır olur ama parası güzel olur.

Kanka bir komi olabilirsin günlük 400 TL'dan 6 gün tatil desen 72 gün çalışırsın. Bu da sana 3 ayda 28.800 lira kazandırır. Bununla bir bilgisayarıda haliyle alırsın.
Yaz tatilinde günlük 400e çalışmak büyük enayiliktir

15 yaşında olduğun sigortasız şekilde çalışmak zorunda kalırsın bu da yasaktır ancak birçok kişi böyle çalışıyor neyse amacın eğer para kazanmaksa restoran, otel, inşaat, plaj yani sezonluk işletmelerde çalış şartları ağır olur ama parası güzel olur.

Yaz tatilinde günlük 400e çalışmak büyük enayiliktir.

15 yaşındaki çocuğa ne kadar vermelerini bekliyorsun acaba?

Nelaka kanki iki sene sanayide çalıştım tanıdıgım en temiz insanları orada tanıdım ben.

Ha bu arada tanıdıgın yaninda işe girme fena öpüyolar yoksa ücret olarak :d

Vallahi ben ne zaman sanayiye gitsem küfürler havada uçuşuyor hep kavga oluyor.

Değil.

Geri
Yukarı