150 bin TL'ye kadar Gaming laptop önerisi

Bütçe
150.000
sRGB %100 olması başlı başına bir sıkıntı bu fiyattaki bir cihaz için, kaldı ki Lenovo tarafından pazarlanılan gecikme süresi değerleri yalnızca yüksek yenileme hızında geçerli. FPS değerleri oyun içinde 80'in altına indiğinde çok bulanıklaşıyor her şey, kamerayı çevirirken falan hiç akıcı hissettirmiyor özellikle şu 60 FPS'e kilitli oyunlarda Genshin ya da Elden Ring gibi. 100+ FPS için gayet ideal bir deneyim sunuyor ama ben çok fazla 60 FPS kilitli oyun oynarım, tamemen iptal edemediğiniz OverDrive seçeneği ile beraber hem bulanık hem de inverse ghostingin ortaya çıktığı bir durumda kalıyorsunuz. OLED paneli isteme sebeplerimden birisi de bu zaten, motion clarity olayı düşük fps oyunlarda çok daha iyi.
Böyle detay bilgileri birinci ağızdan duymak iyi oldu hocam. Bilgilendirme için teşekkürler!

Ricâ ederim hocam, maalesef genelde incelemelerde panelleri yeterince detaylı incelemiyorlar. Şahsen çok hassas gözlerim var bu konuda ve telefonumda oynadığım oyunun pc sürümünde aynı akıcılıkta hissettirmemesi canımı sıkıyor cidden 60 fps iken ikisi de.

Alienware, razer, Msi titan ve Raider i otomatikmen geciyoruz cunku +200bin tl.
Lenovo da sikinti yasadigin icin zaten tekrar almayacaksindir. 150bin tl ye Hp de alacak degilsindir. Zephyrus bildigim kadariyla 16 inch oluyor en fazla onu da gecersek geriye fazla secenek kalmiyor zaten.

-Asus Rog Strix Scar
-Msi vector
-acer predator helios kaliyor.

Ben olsam strix scar alirdim. Hem tr de teknik destegi garantisi gecerli hem de fiyat performans olarakk en guclu laptop halihazirda. Ekran parlakligi cok iyi, oled ekran. Tek sikinti kasalari plastikten. Ona da yapicak bir sey yok o paraya anca o.

Alienware, razer, Msi titan ve Raider i otomatikmen geciyoruz cunku +200bin tl.
Lenovo da sikinti yasadigin icin zaten tekrar almayacaksindir. 150bin tl ye Hp de alacak degilsindir. Zephyrus bildigim kadariyla 16 inch oluyor en fazla onu da gecersek geriye fazla secenek kalmiyor zaten.

-Asus Rog Strix Scar
-Msi vector
-acer predator helios kaliyor.

Ben olsam strix scar alirdim. Hem tr de teknik destegi garantisi gecerli hem de fiyat performans olarakk en guclu laptop halihazirda. Ekran parlakligi cok iyi, oled ekran. Tek sikinti kasalari plastikten. Ona da yapicak bir sey yok o paraya anca o.
OLED değil hocam Strix Scar maalesef, 18 inç olanlarda IPS, 16 olanlarda ise MiniLED teknolojisi kullanılıyor ve MiniLED panellerin gecikme süresi IPS'ten bile kötü. OLED'e kesinlikle yaklaşamazlar motion clarity konusunda.

Raider'la Vector arasında fazla fark yok.
Tasarımdan kastınız iç dizaynsa evet. Vector'ün platform gücü düşüktür biraz. Raider'lar 250W civarındayken Vector'lar 230W ve civarında olmakta. CPU'ya 55W ayırıyorlar teoride. Raider'lar 75+ ayırıyor. Pratikte tabi biraz daha artacaktır bu değer.

Raider alınabilirken bence alınmalı ya. Lenovo da düşünülebilir ben bu iki markadan ayrılamıyorum yüksek bantta.

Bende Raider var işte biliyorsunuz yani. Hikmet bir cihaz. RAM OC bile yaptım. 5600 MHz CL40 çalıştırıyorum.

Tasarımdan kastınız iç dizaynsa evet. Vector'ün platform gücü düşüktür biraz. Raider'lar 250W civarındayken Vector'lar 230W ve civarında olmakta. CPU'ya 55W ayırıyorlar teoride. Raider'lar 75+ ayırıyor. Pratikte tabi biraz daha artacaktır bu değer.

Raider alınabilirken bence alınmalı ya. Lenovo da düşünülebilir ben bu iki markadan ayrılamıyorum yüksek bantta.

Bende Raider var işte biliyorsunuz yani. Hikmet bir cihaz. RAM OC bile yaptım. 5600 MHz CL40 çalıştırıyorum.
Merhaba Hocam, msi vector 16hx i7 13700hx 495 tr ile biten bir modeli var bende de. Ramleri nasıl arttırdınız 4800 mhz olarak gözüküyor bende 5600 mhz yapamadım veya bir rehber bulamadım malum laptop olduğu için bios farklı geliyor. Bir diğer sorum biostan undervolt yaptım -150 -150 ring -100 şeklinde ancak bios yerine rehberinizdeki techpower üzerinden mi yapmalıyım?

Merhaba Hocam, msi vector 16hx i7 13700hx 495 tr ile biten bir modeli var bende de. Ramleri nasıl arttırdınız 4800 mhz olarak gözüküyor bende 5600 mhz yapamadım veya bir rehber bulamadım malum laptop olduğu için bios farklı geliyor. Bir diğer sorum biostan undervolt yaptım -150 -150 ring -100 şeklinde ancak bios yerine rehberinizdeki techpower üzerinden mi yapmalıyım?
Ayrı konu açın şimdi ban yemek istemiyorum.

Geri
Yukarı