Mustafa Culban

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Direkt olarak soruma geçmek istiyorum.

Maddi oalrak fazla açılmadan bir oyun bilgisyarı toplamak istiyorum sistem önerilerinizi alabilir miyim ?
Hani 1500 lira civarı, işlemcisi overclock edilebilen, ekran kartı ATI olabilir ama buna uygun tam performansta çalıştırabilecek bir anakart olmalı. Çok karasız kalıyorum. Recep abi ucuza bir bilgisayar toplamıştı.

Uygun Fiyatlı Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi Bölüm 1 - Technopat
Uygun Fiyatlı Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi Bölüm 2 - Technopat

Hani bu sistemi kullansam önümüzde çıkacak olan GTA 5'i Regular çözünürlüklerde oynayabilir miyim? Yaz için bilgisayara fazla para harcamak istemiyorum ama bir yandan da GTA yı oynamak istiyorum. Fazla uzattım galiba.

Kısacası sistem önerilerinizi alabilir miyim?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock yapacaksan Technopat'ın topladığı sistemdeki ekran kartını R9 270X'le değiştirip sistemi alabilirsiniz. R9 270X yeni younların çoğunu ultra ve high'da çalıştırabiliyor. GTA V'i de muhtemelen high da çalıştırır.

Ama 2 çekirdek ve 4 GB ram ilerde oyunlarda sıkıntı çıkarabilir. Bu yüzden şu sistemi de kurabilirsin:
(Bütçen yeterse R9 280 Dual-X alırsan daha iyi olur.)

Not: Sistem OC için de uygundur.

Adsız.jpg

sistem.png

Şimdi ben sizin önerinizden yola çıakrka böyle bir sistem yaptım. Sorum şu harddiskim bolca var sıkıntı yaşamam ama kasa konusunda tam olarak bu bileşenerin gerek duyduğu güç kaynağı kam Watt dır? Elimde eski exper kasa var ama nun içine kurmayı düşünüyorum fakat Güç kaynağı kaç watt hatırlamıyorum. Bu konuda da biraz bilgisizim. Yarımcı olursanız sevinirim ?

Eki Görüntüle 38035
Şimdi ben sizin önerinizden yola çıakrka böyle bir sistem yaptım. Sorum şu harddiskim bolca var sıkıntı yaşamam ama kasa konusunda tam olarak bu bileşenerin gerek duyduğu güç kaynağı kam Watt dır? Elimde eski exper kasa var ama nun içine kurmayı düşünüyorum fakat Güç kaynağı kaç watt hatırlamıyorum. Bu konuda da biraz bilgisizim. Yarımcı olursanız sevinirim ?

Ram'i 1600 MHz ve işlemciyi FX 6300 yapmalısın.
Exper kasanın içine sığmayabilir yeni ekran kartı, bu yüzden yeni kasa almanı öneririm. Kasa olarak üstteki önerdiğim sistemdeki kasayı veya Zalman Z3 Plus + Corsair VS 550 öneririm.
Sistem için 600 watt güç kaynağı yetecektir.

Şimdi ekran kartı işlemci falan yükseltirken ya da ram kasaya açıkçası para vermek istemiyorum fazla. O yüzden güç kaynağından dolayı fazla bir artış oluyor. 600 yeter dediniz ama 500 işimi görürmü ?

Untitled.png

Dediğiniz gibi yaptım kasa ve güç kaynağını fakat fiyat biraz yüksek çıkıyor. O yüzden bir yerlerden kısma imkanım var mı yardımcı olur musunuz ?

Hakan abi şimdi ben Sapphire R9 280X DUAL-X OC GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 aldım.

aaa.png

Bu sistemi kurarsam kasmadan takılmadan günümüz oyunlarını oynayabilir miyim sizce?
Yardımınız için teşekkür ederim.

Merhabalr ocakta yazdigim sistemi topladim sayilir . tek eksigim sogutucu kaldi. Acaa nasil bir sogutucu almaliyim. Islemci Amd oldugundan su sogutucu dusunuyorum ama karar veremdim . Ve herhangi bir su sugutucu alsam uyar mi uymaz mi bilmiyorum.

Yadim edebilirseniz memnun olurum .

Son düzenleme:
Bence sistemin aynısını toplamalısınız. Biraz tassaruf etmek için ssd yi çıkartabilirsiniz,anakart'ın modelini düşürebilirsiniz videoda kullanılan kart H81M plus'tu siz H81M p33'ü tercih edebilirsiniz.

Eki Görüntüle 38035
Resimdeki sistem gereksiz masraf gibi görünüyor,Videodaki sistem sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır.
400 TL'lik işlemciye 850 TL'lik ekran kartı almak biraz mantıksız gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı