1500 TL monitör hariç masaüstü bilgisayar tavsiyesi

MBirhanM

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iyi günler dilerim hepinize.

Ben bilgisayar toplamaktan pek anlamıyorum ama montajını evde videolar izleyerek yapabilirim. Bana en fazla 1500 TL olacak şekilde bir masaüstü bilgisayar toplayabilir misiniz? Ve toplayacağınız bilgisayar hangi oyunları açabilir? Bu bütçedeki bir bilgisayara büyük ekran TV mi almak daha mantıklı yoksa küçük ekranlı bir monitör mü? Çünkü çok fazla oyun kaldırmayacağı için monitörün yenileme hızının pek bir önemi olmayacak.

Klavye, mouse ve diğer aksesuarları başka zaman alacağım. Teşekkür ederim şimdiden toplayacak arkadaşlara.

Son düzenleyen: Moderatör:
1500 tl bütçe ile ikinci el temiz sistemlere bakmanı önerebilirim, açıkçası o fiyata kendi nezdimde iyi bir kombinasyon yaratamadım. Daha bilgili arkadaşlarımız konuyu gördüğünde muhakkak yardımcı olacaktır. Ayrıca oynamak istediğin oyunları yazarsan daha faydalı bilgilere ulaşabileceğini düşünüyorum. İyi forumlar

1500 TL civarı bir fiyata ikinci el 970'li bir sistem toplanabilir.
@MWarfare

Hocam 2. el değil sıfır almak istiyorum herşeyi. Gözüm yok mükemmel bir sistemde. Güzel bir sistem toplayacağımıda sanmıyorum ama bu fiyata toplayabileceğim en iyi sistemi toplamak istiyorum oyun oynamak için. SSD gibi şeylerde olmasın HDD idare eder. Yükseltmeyi sonradan yapabilirim ama şu 1 2 ay içinde 1500 ₺'ye toplanacak en güzel sistemi sizlerin yardımıyla toplamak istiyorum.

Aşağıdaki ürünler sıfırdır. Fiyatları Nanokatalogdan alınmıştır. Aynı ürünleri bende kullanıyorum.

G4560 (277 TL)
ASROCK H110M-HDS (253 TL)
Crucial Ballistix 8 GB DDR4 2400 Mhz RAM (456 TL)

Ekran Kartı ;
Aliexpressten GTX 750/1 GB (190 TL) veya biraz arttırırsan GTX 750Tİ/2 GB (280 TL).

AliExpressten GTX 750Tİ/2 GB alırsan hem 2.el olarak GT 1030’dan ucuza gelir, hem de daha yüksek performans alırsın.

Ben de bu sistemi kullanıyorum fakat şuanda fiyatları oynamış olabilir. Her oyunu düşük ayarlarda açar ama oyuna göre orta ve yüksek ayarlarda açabildiği oluyor.

Hocam 2. el değil sıfır almak istiyorum herşeyi. Gözüm yok mükemmel bir sistemde. Güzel bir sistem toplayacağımıda sanmıyorum ama bu fiyata toplayabileceğim en iyi sistemi toplamak istiyorum oyun oynamak için. SSD gibi şeylerde olmasın HDD idare eder. Yükseltmeyi sonradan yapabilirim ama şu 1 2 ay içinde 1500 ₺'ye toplanacak en güzel sistemi sizlerin yardımıyla toplamak istiyorum.

1500 TLye oyun bilgisayarı eski nesil oyunları oynatır csgo bile oynanmaz hele doların 4.80 oldugu dönemde. Yükseltme yapacaksan alma derim bu sefer iyi parçalarla uyuşmaz birdaha degiştirirsin parçaları ya biraz sabret yada 2. elden parçalara bak yada indirimdeki parçaları takip ederek en düşük fiyatlısını al derim.

Unutmuşum APU sistemde toplayabilirsin sonradan ekran kartı koyarsın APU işlemci olarak Ryzen 3 2200g idare eder yanına sonradan ekran kartı koyarsın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı