1500 TL'ye kadar kulaklık önerisi

Bütçe
1000-1500 TL
AOC GH300 ile Razer BlackShark V2 X modellerini karşılaştırırsanız dediğimi anlarsınız. AOC GH300 neodinyum sürücülere sahip, Razer gibi 7.1 ve çift sürücülü, boom mikrofona sahip ayrıca mikrofonu çıkartılabiliyor ve kablosuda örgülü... Epey'den karşılaştırıp ön yargılı yaklaşmaktansa gidip kendin bakabilirsin.

Razer BlackShark V2 X modelini gömeli çok oldu.

Forumdakiler bu kadar mı ön yargılı olur...
Mikrofon berbat, basslar kötü ? 600₺ bütçe için güzeldi. Şuan 1000₺ edecek kulaklık değil. V2X ile yarışamaz.

AOC GH300 modelinin GH200 modeli de var. GH300 modelinden daha iyi bir model. Sebebi ise konumsal ses kullanması. Ayrıca HyperX'in kendi sitesinde ve incelemelerinde kullandığı sürücü yazmıyor. (en azındna kendş gördüğüm kadarıyla.) AOC GH200 konumsal ses teknolojisini kullanıyor, HyperX olan ise DTS headphone: X 7.1 kullanıyor. AOC GH200'ün ses kasma performansı kısaca HyperX'den üstün. Fakat HyperX'in de kendine göre avantajları var ama bunlar çok da önemli şeyler değil. Daha süşük ve daha yüksek frekanslı seslerde iyi olması. Ses kalitesini ne kadar değiştirir orası soru işareti. AOC GH200 kumandaya sahip iken HyperX değil. Ayrıca AOC Windows Sonic desteği sunuyor, kısacagönül rahatlığıyla ayarlayabilirsiniz sesinizi. Diğer GH200 avantajlarına değindiğimizde ise PS5'ten Windows'a kadar kullanabiliyorsunuz, kısaca daha fazla platforma destek sunuyor. HyperX kulaklığa baktığımızda ise sürücü çapı ve empedans dğerleri daha iyi, kısaca daha keskin ses daha kaliteli ses alabilirsiniz. Aradaki 700 TL'ye deper mi siz söyleyin.

Detaylı bilgi için teşekkürler. Açıkçası pek 700 TL'lik farka değecek bir şey göremedim. AOC alacağım muhtemelen. Teşekkürler.

Mikrofon berbat, basslar kötü? 600₺ bütçe için güzeldi. Şu an 1000₺ edecek kulaklık değil. V2X ile yarışamaz.

Açıkçası V2 X'de kafamı karıştırıyor çünkü bir arkadaşım da kullanıyor ve memnun. Bilmiyorum kafam çok karıştı ama AOC tarafına daha yakınım gibi.

HyperX Cloud Core kulaklığını bilmiyorum ama AOC'un Razer'dan daha kaliteli olduğu kesin.

@elroNNd inceledim, sonuçlar şöyle:

AOC GH300 modelinin GH200 modeli de var. GH300 modelinden daha iyi bir model. Sebebi ise konumsal ses kullanması. Ayrıca HyperX'in kendi sitesinde ve incelemelerinde kullandığı sürücü yazmıyor. (en azındna kendş gördüğüm kadarıyla.) AOC GH200 konumsal ses teknolojisini kullanıyor, HyperX olan ise DTS Headphone: X 7.1 kullanıyor. AOC GH200'ün ses kasma performansı kısaca HyperX'den üstün. Fakat HyperX'in de kendine göre avantajları var ama bunlar çok da önemli şeyler değil. Daha süşük ve daha yüksek frekanslı seslerde iyi olması. Ses kalitesini ne kadar değiştirir orası soru işareti. AOC GH200 kumandaya sahip iken HyperX değil. Ayrıca AOC Windows Sonic desteği sunuyor, kısacagönül rahatlığıyla ayarlayabilirsiniz sesinizi. Diğer GH200 avantajlarına değindiğimizde ise PS5'ten Windows'a kadar kullanabiliyorsunuz, kısaca daha fazla platforma destek sunuyor. HyperX kulaklığa baktığımızda ise sürücü çapı ve empedans dğerleri daha iyi, kısaca daha keskin ses daha kaliteli ses alabilirsiniz. Aradaki 700 TL'ye deper mi siz söyleyin.
HyperX'in Cloud Core modeli, HyperX'in Kingston'dayken ürettiği bir marka. Yani markayı satmadan önce üretmişler. Cloud II, Alpha ve Alpha S'ten sonra Kingston kalitesi olarak güzel bir modeldir bence Cloud Core.

Mikrofon berbat, basslar kötü? 600₺ bütçe için güzeldi. Şu an 1000₺ edecek kulaklık değil. V2X ile yarışamaz.

Ben zaten GH300 değil GH200 modelini önerdim. Ayrıca boom mikrofon kullanıyor. Boom mikrofon ise film setlerinde ve profedyonel çalışan YouTuber'lar kullanıyor. Siz kullandınız mı kulaklığı? GH200 modeli 700 lira şu an.

Bende GH200'den bahsediyorum fakat GH200 ile GH300 mikrofonları aynı. Basslarını bilemem. GH200 çevresel seste daha üstün.

Hocam bende kulaklık alacağım yane maksimum bütçem 1.5k, dediklerine bakılırsa GH200 almak mantıklı geldi sen olsan ne alırdın?

Son düzenleme:
Hocam bende kulaklık alacağım yane maksimum bütçem 1.5k, dediklerine bakılırsa GH200 almak mantıklı geldi sen olsan ne alırdın?

Ben olsam GH200 alırdım. Stereo ve konumsla ses barındıran bir kulaklık. Boom mikrofonlara sahip kaliteli kısaca... Frekans aralıkları empedans değerleri de önemli tabii, fakat bu kulaklıklara 1500 TL vermenin anlamı yok. Mithrain adlı e-sporcu kendi söylemiş zaten,"7.1 falan olan kulaklığım oldu ama hiç kullanmadım. Stereo candır." adam profesyonel oyuncu ve 7.1 sesin gereksiz olduğunu, stereo ile bike sesin kasılıcapını düşünüyor. Ayrıca konumsal ses teknolojisi 7.1 sanal sesten daha iyi. Eğer GH200 alırsan incelemesini çok detaylı bir şekilde yaparsan mutlu olurum. Yakın zamanda, muhtemelen hafta sonu bende satın alacağım.

Ben olsam GH200 alırdım. Stereo ve konumsla ses barındıran bir kulaklık. Boom mikrofonlara sahip kaliteli kısaca... Frekans aralıkları empedans değerleri de önemli tabii, fakat bu kulaklıklara 1500 TL vermenin anlamı yok. Mithrain adlı e-sporcu kendi söylemiş zaten,"7.1 falan olan kulaklığım oldu ama hiç kullanmadım. Stereo candır." adam profesyonel oyuncu ve 7.1 sesin gereksiz olduğunu, stereo ile bike sesin kasılıcapını düşünüyor. Ayrıca konumsal ses teknolojisi 7.1 sanal sesten daha iyi. Eğer GH200 alırsan incelemesini çok detaylı bir şekilde yaparsan mutlu olurum. Yakın zamanda, muhtemelen hafta sonu bende satın alacağım.

Dün akşam aldım Hepsiburada'dan fakat kanka mikrofon testlerine baktığımda hayal kırıklığı bildiğin yane siparişi iptal edeceğim o yüzden.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı