1500TL eski nesil sistem toplama

mrfelicity

Centipat
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi 2. El eski nesil bir oyun sistemi toplamayı düşünüyorum. Bütçem Max. 1500TL.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi bir sistem toplamayı düşünüyordum ancak forumda diğer konularda yazılanları görünce birçok insanın böyle bir sisteme yatırım yapmanın mantıksız olduğunu, daha yeni nesil sistemlerin mantıklı olduğunu söyleyince kararsız kaldım.
GPU olarak 2. El GTX1050 ya da 1050 Ti almayı düşünüyorum. (Sisteme göre)
Ancak CPU konusunda çok kararsız kaldım 775 soket bir sistem mi toplamalıyım ya da 1151,1156 gibi daha yeni bir sistem mi toplamalıyım?
Oyun dışında Linux kurarak yazılım geliştirme yapacağım buna göre tavsiyeler verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
LGA775 sistemleri 500TL ve altı için öneriyorum. Hatta 600TL ye SSD li sistem toplamıştım şu mesajımda bakabilirsin. 1500TL gibi bir bütçe varsa çok daha güzel 2.El sistem toplanır. İstersen toplarım fakat hangi şehirde oturduğunu yazman lazım ona göre bakacağım.

Şimdi bir kasa topladım fakat iş biraz da sana kalıyor. Konuşup biraz pazarlık yapman lazım.

Anakart + işlemci + RAM + Kasa = 850TL (Konuşup 40TL kadar indirince 850TL yapıyor)
Ekran Kartı = RX460 4GB = 450TL Link1 - Link2 - Link3

Bu şekilde toplan 1300TL yapıyor. Kaldı 200TL.

PSU = Cooler Master 400W = 65TL (Pazarlık ile 50TL ye alsan 150TL kalıyor.)
Kalan 150TL ile de sıfır SSD ve 2.El HDD alacağız. Burası çok önemli sistemde SSD ve HDD olacak işletim sistemini SSD ye kuracasın. HDD ye de film fotoğraf müzik falan atarsın linkleri atıyorum;

120GB ADATA SU650 SSD = 130TL Kaldı 20TL.

20TL ye de 160GB ve altı HDD var o yüzden şu şekilde yapacağız 5-10TL ekleme yapacaksın;
İster 35TL ye 250GB HDD alırsın bu veya buradan istersen de 45TL ye 320GB HDD alırsın buradan.

Bu fiyata toplayabileceğin en sağlam sistemlerden bir tanesi. Her oyunu uygulamayı açar çalıştırır 😉

Şimdi bir kasa topladım fakat iş biraz da sana kalıyor. Konuşup biraz pazarlık yapman lazım.

Anakart + işlemci + RAM + Kasa = 850TL (Konuşup 40TL kadar indirince 850TL yapıyor)
Ekran Kartı = RX460 4GB = 450TL Link1 - Link2 - Link3

Bu şekilde toplan 1300TL yapıyor. Kaldı 200TL.

PSU = Cooler Master 400W = 65TL (Pazarlık ile 50TL ye alsan 150TL kalıyor.)
Kalan 150TL ile de sıfır SSD ve 2.El HDD alacağız. Burası çok önemli sistemde SSD ve HDD olacak işletim sistemini SSD ye kuracasın. HDD ye de film fotoğraf müzik falan atarsın linkleri atıyorum;

120GB ADATA SU650 SSD = 130TL Kaldı 20TL.

20TL ye de 160GB ve altı HDD var o yüzden şu şekilde yapacağız 5-10TL ekleme yapacaksın;
İster 35TL ye 250GB HDD alırsın bu veya buradan istersen de 45TL ye 320GB HDD alırsın buradan.

Bu fiyata toplayabileceğin en sağlam sistemlerden bir tanesi. Her oyunu uygulamayı açar çalıştırır 😉
Hocam 1151 ama eski nesil bir işlemci alıp geleceğe yönelik bir sistem kursam daha mantıklı olmaz mı? Ve gtx1050 neredeyse aynı fiyat ve bazı oyunlarda 30 fpse kadar daha yüksek performans alıyor.

1151 piyasası çöp. İşlemciler lüzumsuz pahalı 2 gün önce konuştuk bu piyasa konusunu mesaj geçmişimden bakabilirsin. Yani bu bütçede bulamazsın. Önerdiğim parçalar gayet güzel.

1151 piyasası çöp. İşlemciler lüzumsuz pahalı 2 gün önce konuştuk bu piyasa konusunu mesaj geçmişimden bakabilirsin. Yani bu bütçede bulamazsın. Önerdiğim parçalar gayet güzel.
Hocam eski nesil 1151 pinli ilk nesil işlemcilerden alsam 2. el olarak. Yani geleceğe yönelik olması için diyorum. En az 5 yıl beni götürmesi lazım. Ama eğer siz diyorsanız götürür diye, böyle alıcam. Bu arada 1050 konusunda bir şey dememişsiniz?

Linux kullanarak yazılım geliştirme yapabilirsin fakat 5 yıl oyun oynayacağım diyorsan şuan bile 1060'ın zorlandığı oyunlar var 1500TL lik hiçbir sistemin 5 yıl sonraki oyunu açacağını garanti veremem. Şöyle olur yukarıda attığım sistemi alırsın ileride ekran kartı yükseltmesi yaparsın. 400TL biriktirip RX570 alırsın (Elindeki RX460'ı 400TL ye satarak). En azından bir müddet idare eder. 1151 dandik işlemcili sistem alırsan ekran kartına para kalmıyor hiç 7.Nesil Intel sisteme bulaşma.

Yeni konular

Geri
Yukarı