1500X için B450 anakart önerisi

CutNSlice

Hectopat
Bahsettiğim işlemciye O.C. İşlemi yapacağım. F/P sıkıntısız bir anakart önerseydiniz hangisi olurdu? M.2 slotu olursa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yılbaşı indirimleri ile MSI B450 Plus Gaming model anakartını alabilirsiniz. Ancak bana sorarsanız B350 bir anakartınız varsa onu kullanmaya devam edip, eldeki işlemciyi satıp yeni işlemci alabilirsiniz. Ben şahsen öyle yaptım. Ryzen 5 1500X ne normal şekilde ne de hız aşırtmalı beni hiç memnun etmemişti.

Yılbaşı indirimleri ile MSI B450 Plus Gaming model anakartını alabilirsiniz. Ancak bana sorarsanız B350 bir anakartınız varsa onu kullanmaya devam edip, eldeki işlemciyi satıp yeni işlemci alabilirsiniz. Ben şahsen öyle yaptım. Ryzen 5 1500X ne normal şekilde ne de hız aşırtmalı beni hiç memnun etmemişti.
1660ti kullanmayı düşünüyorum hız aşırtmayla onu dengeleyecektim. 1500x ten sonra ne önerirsiniz?

1660ti kullanmayı düşünüyorum hız aşırtmayla onu dengeleyecektim. 1500x ten sonra ne önerirsiniz?
Ben şu an Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Gayet memnunum. Tabi imkan varsa daha üst seviyeler de alınabilir. Ancak gördüğüm kadarıyla fiyat-performans açısından en çok övülen model kendisi.

Ben şu an Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Gayet memnunum. Tabi imkan varsa daha üst seviyeler de alınabilir. Ancak gördüğüm kadarıyla fiyat-performans açısından en çok övülen model kendisi.
Fiyatı şu an için oldukça yüksek. 1500x için eksik ya da yetersiz gördüğünüz yerler nerelerdi? Rtx2060 ı bile kaldırabilecek güçte olduğu söyleniyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı