16.000 TL'ye dizüstü bilgisayar önerisi

• Konuyu başlatan Xerra
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 290

Xerra

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia GTX 420 2000mb
6 GB RAM
i3 550 3.20 GHZ
120 gb ssd
297 Gb HDD
Merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum iş için. Bazen oyun da oynarım, ona göre bütçeme uygun dizüstü bakıyorum ama çoğunda ekran kartı yok, sizce ekran kartsız alınır mı? İki tane sistem buldum birincisi şöyle:

Intel i5 12 nesil 8 GB RAM DDR4 512 GB SSD.

2. Intel i3 10 nesil 8 GB RAM DDR4 256 GB SSD.
Hangisi daha mantıklı?

Pek oyun oynayan birisi değilim işim bitince Valorant, CS 2, PUBG, Zula, tarzı oyunlar oynarim. Ya da sizin onerebileceginiz var mı? Bütçe maksimum 16000.

Hocam uzun süredir Intel laptop kullanan biri olarak Intel çok ısınıyor laptopta kesinlikle tavsiye etmiyorum. Onun aksine Ryzen işlemcili bir laptop almanız tavsiyemdir. Bir araştırıp link atarım.

Aşağıdaki HP ya da ACER
İkisi de mx 550 ekran kartına sahip.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

----
Benzeri kuzenimde vardı ısınma sorunu yok valorant 140-160fps arası değerlerdd oynatıyor.
Benzeri derken kuzeninizdeki nedir bilmiyorum ama 7520u nun dahili GPU su çok kötüdür. Hatta en kötülerden biri.
5500U nun dahili GPU su bile 7520U dan çok çok daha iyi.

Son düzenleme:
Aşağıdaki HP ya da ACER
İkisi de mx 550 ekran kartına sahip.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benzeri derken kuzeninizdeki nedir bilmiyorum ama 7520u nun dahili GPU su çok kötüdür. Hatta en kötülerden biri.
5500U nun dahili GPU su bile 7520U dan çok çok daha iyi.
Kuzenimdeki bundandı. Hiçbir sıkıntı yaşadığını görmedim gayet hızlı ve akıcı idi. Tabi şahsen kullanmadım.

Peki hocam bu bilgisayar verimli mıdır 2 GB ekran kartı var. beni mağdur eder mi? ısınma yapar mi

Bu bütçede daha iyi alternatifi yok. Uçar kaçar kart değildir ama iş görür hafif oyunlarda. CS2, ETS 2, Valorant, FIFA da filan mağdur etmez.

Peki darboğaz sorunu yaşar mıyım?

Buna zam gelmiş sanirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı