16 GB RAM yükseltilmeli mi?

Aciliyeti yok ayırca 4x8 yapmak performans düşüşüne sebep olabilir. Eğer render gibi işlerle uğraşmıyorsan, sadece oyun oynuyorsan şu anlık gerek yok. İlla yapacaksan elindekileri satıp 2x16 al.

Para israfı kesinlikle değil 16 GB RAM kullanıyordum satıp 2200 civarına 32'ye geçtim.
Çoğu oyunda %90 RAM kullanımı yaşıyordum arkada başka bir şey açtığımda sıkıntı çıkıyordu.
32'ye geçtikten sonra %50 RAM'in üstünü Blender dışında görmedim çok rahatlıyor işleriniz.
Size tavsiyem mevcut RAM'leri satıp 2x16 yapmanız çift kanal çalışması için.

Aciliyeti yok ayırca 4x8 yapmak performans düşüşüne sebep olabilir. Eğer render gibi işlerle uğraşmıyorsan, sadece oyun oynuyorsan şu anlık gerek yok. İlla yapacaksan elindekileri satıp 2x16 al.

4x8 performansı düşürüyor mu?

Para israfı kesinlikle değil 16 GB RAM kullanıyordum satıp 2200 civarına 32'ye geçtim.
Çoğu oyunda %90 RAM kullanımı yaşıyordum arkada başka bir şey açtığımda sıkıntı çıkıyordu.
32'ye geçtikten sonra %50 RAM'in üstünü Blender dışında görmedim çok rahatlıyor işleriniz.
Size tavsiyem mevcut RAM'leri satıp 2x16 yapmanız çift kanal çalışması için.

4x8 olunca 2 tane çift kanal olmaz mı?

4x8 performansı düşürüyor mu?

4x8 olunca 2 tane çift kanal olmaz mı?
Quad Channel desteği olmadığı için çok bir fark oluşmaz, bunun yerine maksimum bellek frekansı konusunda düşüş yaşanır ve 4x8 daha masraflı. Gerçi kitler 3200MT/s olduğu için pek önemli değil...

Geri
Yukarı