16 MBit tarifede 4 MBit hız alma sorunu

Fearon

Hectopat
Merhabalar 2 gün önce Avea Jet'ten kurtulup TTNET'in 16mbit Yalın Ultranet tarifesine abone oldum modem geldi hat çekildi vs. klasik işlemlerden sonra bir oh çektim ve oturdum bilgisayarımın karşısına. 3G hızından sonra 16mbitin keyfini çıkaracaktım sözde bir girdim baktım speedtest yapayım internet hızım en fazla 4mbit oluyor. Düzelir falan diye avuttum kendimi, bugün dedim yok olmayacak aradım. TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arıza kaydı oluşturttular sonra mesaj falan geldi gerekli kontroller yapılacaktır vs. ama ben pek bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Bunun yüzünden buraya yazıyorum açtım baktım istatistiklere hızım sanırım 4mbite sabitlenmiş ne yapabilirim bu durumda ?

Modem : Zyxel VMG3312-B10B

============================================================================
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 0 day: 0 hour: 13 minutes
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.807 Mbps 4.128 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.797 Mbps 4.096 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 17.5 dB 18.2 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 12.1 dBm 18.8 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
Attainable Net Data Rate: 1.101 Mbps 8.060 Mbps
ADSL Counters
Downstream Upstream
Since Link time = 13 min 35 sec
FEC:00
CRC:1457
ES:1321
SES:011
UAS:00
LOS:00
LOF:00
LOM:00
Latest 15 minutes time = 13 min 19 sec
CRC:1457
ES:1321
SES:011
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
CRC:1616530
ES:136161
SES:3263
UAS:5353
LOS:20
LOF:180
Latest 1 day time = 5 hours 58 min 19 sec
CRC:248083982
ES:13611180
SES:541545
UAS:991991
LOS:340
LOF:2900
Previous 1 day time = 0 sec
CRC:00
ES:00
SES:00
Total time = 5 hours 58 min 19 sec
CRC:248083982
ES:13611180
SES:541545
UAS:991991
LOS:340
LOF:2900

Ayrıca arayüz durumunda dsl böyle gözüküyor.

Arayüz Durumu
ArayüzDurumOran
Yerel Ağ 1NoLinkN/A
Yerel Ağ 2NoLinkN/A
Yerel Ağ 3NoLinkN/A
Yerel Ağ 4NoLinkN/A
Kablosuz Yerel AğUp300M
Ethernet WANNoLinkN/A
DSLUpRX:4096/ TX:797(Kbps)
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya kardeş Ttnet alınır mı. Bende seninle aynı sorunu yaşıyorum. Ttnet'i biraz araştırsaydın bu hatayı yapmazdın. Sorununa gelecek olursak beklemekten başka yapacağın bir şey yok gibi görünüyor.
(Not: Windows update vb. uygulamaların neti kullanmadığından emin misin ?)

Bende Vodafone kullanıyorum 16Mbit tarifede 3.5Mbit kullanabiliyorum en fazla henüz arayıp konuşmadım ama saçmalık eğer hatla ilgili sıkıntı var derlerse dava açacağım alt kat komşumuz 8Mbit kullanırken bizim niye hız düşük anlamadım.

Line Rate: 0.807 Mbps 4.128 Mbps
Yani 4 mbps indirme hızın var 0,80 mbps upload hızın var.

Maximum alacagın hız

1 mbps upload hızı 8 mbps indirme hızı.
Sistemde hattında kopma olmasın diye 4 mbps ye cekmiş seni .
Lısaca hattın 16 mbps hızı kaldirmiyor maximum 8 mbps .

Modem arayüzünde gördügüm degerler bunlar müşteri hizmetini arayarak 7 mbps cikartirsiniz ama 30 dk da bir internet gidip gelme riski var.

Eski bir TTNet kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki, bu tarz sorunları her daim yaşayacaksın. Nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun dersen de, kendimden ve tanıdıklarımdan biliyorum. Ben çooook uzun bir çile çekme ve çözüm arayışı döneminden sonra Superonline'ye geçtim, sana da bunu tavsiye edebilirim kesinlikle...

Kardeş sorunun cevabı adil kullanım kotası yemişsin 1 ay sonra geçer sınırsız olsa bile yiyor yememesi için ttneti ara adil kullanım kotasız tarife al.Yani fazla büyültecek birşey deil bu 1 ay sonra geçicek

Yağmurdan kaçarken doluya tutulmuşsun dostum. Benimde TTNET 8Mbit internetim var ama 3Mbit kullanıyorum ay başında yenilenmiyor hızım. İlla arayıp internetimi güncellettirmem gerekiyor.

Arayın müşteri hizmetlerini özelikle erkek bir yetkili çıkarsa iyi olur. Derdinizi anlatın. Ya hattınız hız için yetersiz kalıyordur ya da başka bir probleminiz vardır. Modem arayüzünden hattınızın ne kadar hızı desteklediğine bakmanızı tavsiye ederim ondan sonra aramanız daha iyi olur. şikayetvar.com üzerinden de şikayetinizi iletebilirsiniz.
Aynı sorunlar bende de vardı ilk aradığımda bayan bir çalışan çıktı hattımı 8 MBİT olarak ayarladı yüksek gelince kopma oluyormuş güya. Bir kaç hafta sonra şikayetvar.com üzerinden yazdım beni aradılar erkek bir çalışan çıktı önceki durumu anlattım hattımın desteklediğini ve gerekli ayarları yapacağını söyledi. Kota sıfırlanınca indirme hızım 1800 KB/SN olmuştu ve mutlu son.

Arkadaşlar internet hızı ile downland hızı aynı şey değil bunu biliyorsunuz değil mi ? Örneğin 8mbit internet hızın varsa saniyede 8 mb indiremezsin .

Arkadaşlar, bu arkadaşın hız sorunu adil kullanım değil. Modem üzerindeki adsl hat grafiğine bir bakarmısınız. Hat berbat durumda adil kullanımlık bir durumda yok burada.

Adil kullanıma girince modemden hız düşmez sadece banwict düşürülür oda modemde yine 8 mbps yazar ama iternetin 3 mbps'sini kullandırtır.

Bu arkadasın sorunu hattin kötü olması.
Lütfen aşağıda yazdığım yazıyı tekrar okuyunuz..

Line Rate: 0.807 Mbps 4.128 Mbps.
Yani 4 mbps indirme hızın var 0,80 mbps upload hızın var.

Maximum alacagın hız:

1 mbps upload hızı 8 mbps indirme hızı.
Sistemde hattında kopma olmasın diye 4 mbps ye cekmiş seni .
Kısaca hattın 16 mbps hızı kaldirmiyor maximum 8 mbps .

Modem arayüzünde gördügüm degerler bunlar müşteri hizmetini arayarak 7 mbps cikartirsiniz ama 30 dk da bir internet gidip gelme riski var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı