16 yaş futbol için geç mi?

321Görkem123

Centipat
Selam arkadaşlar. Kuzenim Temmuz'da 16'ya girecek ve futbola başlamak istediğini söyledi, yapabilir miyim dedi. Geçmişte 1.5 yıl mahallesine yakın bir yerde oynamıştı ama sonradan LGS sınavı yüzünden bırakmak durumunda kalmıştı, şu an daha ciddi düşünüyor benim anladığım kadarıyla. Ben de vardy gibi örnekleri göz önünde bulundurarak ve hevesini kırmamak için neden olmasın dedim. Bu durumu size danışmak istiyorum sizce çok mu geç yoksa hala bir şansı var mı?

Bu işe başlayanlar genelde çok küçük yaşlarda başlıyorlar 16 yaşında A takımlarında oynuyorlar. Bundan da öte şu anda TFF 1.Lig de en fazla örnek Bursaspor'da var zaten en az 4-5 tane 16-17 yaşında oyuncuları var A takımında oynayan. Tabii ki oynayabilir ama geç kaldığını söylemek de gerekli.

Aslında doğma büyüme Ankara'lı ve gençlerbirliği taraftarı hayali de orada oynamak, futbol okullarında onun yaş kategorisi için yer var ama para için mi o yaş kategorisini de alıyorlar bilemedim.

Vallahi hocam varsa niyeti denesin 1 sene içinde amatör Lig'e gidemezse hiç uğraşmasın.

Geri
Yukarı