16 yaşında maaş sorunu olmadan nerede çalışılır?

Tanıdığım biri çağrı merkezinde çalıştı ancak o da yorucu bir iş gerçekten her türden insan geliyor. Hakaret, küfür, tehdit her şey var. Giyim mağazaları da olabilir. İnsanlarla muhatap olmaktanda çekiniyorum bu beni daha da zora sokuyor. Hayırlısı diyelim 🙂

Estağfurullah. Çok şükür yaşıyor ancak yaş geçtikçe insan kendi parasını kazanmak istiyor. Evde boş durmayı da sevmiyorum.
Şuan aklıma geldi, ingilizce biliyorsanız eğer 5yildizli bir otelde resepsiyon olarak çalışabilirsiniz. Sabah 7-15.00 gibi kızlar çalışılıyor, öyle biliyorum . Ama araştırmak lazım. İşkur iş ilanlarına da bakabilirsiniz . Indeed da iş seçeneği çok fazla. Part time olarak aratabilirsiniz . Mağaza da reyon görevlisi olarak çalışırsanız beyin olarak rahat etseniz bile bedensel olarak yorucu . Çünkü belli bir alanda ayakta duruyorsunuz . Daha uzun bir yok yürüseniz o kadar yorucu olmaz . Ayakta beklemek çok yorucu . Ama güzel, insanlarla biraz biraz muhatap olursunuz.

Sizden bir ricam var. Arkadaşlarınıza kominin genel olarak ne yaptığını sorabilir misiniz? internet üzerinden baktım ama anlamadım. çalışan biri yazsa çok iyi olur benim için. şu anlık kararım Watsons sanırım ancak ailem birkaç kişiye haber vermiş iş aradığımı. çok teşekkür ederim. iyi geceler.

Öncelikle teşekkür ederim. Haklısınız. Çağrı merkezleri 18 altı almıyor diye biliyorum. Canlı destek olmayı düşündüm bu yazılı olanlardan. Ancak bulamadım en son bulduğum dolandırıcı çıktı. İşe başladığımdan sonra bu sorunlarımın ortadan kalkacağına inanıyorum. Bu yaşıma kadar çok fazla sosyalleşmedim, ortamım olmadı. Ondan bu kadar zorluk çekiyorum ancak iş hayatına atıldığımda ister istemez insanlarla konuşup bunu yeneceğim. A101 gibi yerlerde ne yazık ki 18 altı almıyor. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım, teşekkür ederim tekrardan.
Komi genelde aşçı ve garsonların ayak işini yapar getir götür felan..
Yani garson ve aşçı senden bir şey isteyecek hemen getireceksin o ne derse ne emrederse diye düşün.
Bunu insancıl olarak düşünme çünkü türkiyede komi olursan çok eziyorlarmış şunu yap bunu yap çayımızı getir bulaşık yıka gibi birçok işi üstüne yıkarlarmış.. Bu seçeneği ele lütfen.

Şuan aklıma geldi, ingilizce biliyorsanız eğer 5yildizli bir otelde resepsiyon olarak çalışabilirsiniz. Sabah 7-15.00 gibi kızlar çalışılıyor, öyle biliyorum . Ama araştırmak lazım. İşkur iş ilanlarına da bakabilirsiniz . Indeed da iş seçeneği çok fazla. Part time olarak aratabilirsiniz . Mağaza da reyon görevlisi olarak çalışırsanız beyin olarak rahat etseniz bile bedensel olarak yorucu . Çünkü belli bir alanda ayakta duruyorsunuz . Daha uzun bir yok yürüseniz o kadar yorucu olmaz . Ayakta beklemek çok yorucu . Ama güzel, insanlarla biraz biraz muhatap olursunuz.
Bu seçenekleri aklımda tutacağım. Yardımınız için sağolun. İyi geceler 🙂

Yatılıp kalkılan adult mekan bir yer olmaz umarım değil mi sonuçta 5 yıldızlı bir otel..

Komi genelde aşçı ve garsonların ayak işini yapar getir götür felan..
Yani garson ve aşçı senden bir şey isteyecek hemen getireceksin o ne derse ne emrederse diye düşün.
Bunu insancıl olarak düşünme çünkü türkiyede komi olursan çok eziyorlarmış şunu yap bunu yap çayımızı getir bulaşık yıka gibi birçok işi üstüne yıkarlarmış.. Bu seçeneği ele lütfen.
Seçenekler azalıyor yavaş yavaş. Bilemiyorum belki de yazın hiç işe girmem ancak Eylül ayında staj yapacağım bir şekilde korkumu yenmem gerek. Onun için bir yandan iş hayatına atılmaya çalışıyorum. Başka yerler aklınıza geliyorsa söyleyin lütfen.

Yatılıp kalkılan adult mekan bir yer olmaz umarım değil mi sonuçta 5 yıldızlı
Yatılıp kalkılan adult mekan bir yer olmaz umarım değil mi sonuçta 5 yıldızlı bir otel.

Bence olbilir, orada resepsiyon olarak çalışması sıkıntı yaratmaz, gündüz vardiyası ayrıca. Ama yaşı çok küçük. Siz ne düşünüyorsunuz. Olmaz mı?
Yatılıp kalkılan adult mekan bir yer olmaz umarım değil mi sonuçta 5 yıldızlı bir otel..
Bence ola
Bence orada resepsiyon olarak çalışması sıkıntı yaratmaz, gündüz vardiyası ayrıca. Ama yaşı çok küçük. Siz ne düşünüyorsunuz. Olmaz mı?

Yatılıp kalkılan adult mekan bir yer olmaz umarım değil mi sonuçta 5
Seçenekler azalıyor yavaş yavaş. Bilemiyorum belki de yazın hiç işe girmem ancak Eylül ayında staj yapacağım bir şekilde korkumu yenmem gerek. Onun için bir yandan iş hayatına atılmaya çalışıyorum. Başka yerler aklınıza geliyorsa söyleyin lütfen.
Bence mağazada çalışın, rahat bir ayakkabı giyin , yanlış anlamayın lütfen. Hep ayak üstünde duracaksınız , ayak sağlığı çok önemli . Indeed kullanın, sadece kariyer ile sınırlı tutmayın. İşkur üzerinden de alımlar var. Seçeneklerini sınırlı tutmayın. Farkli sitelere göz gezdirin. Arama alanına part time, dönemsel yazabilirsiniz. Yaşınız küçük olduğu için birçok yer almayabilir. Mağaza da çalışın. Gece servisi var mı bunları önceden sorun. Ama part time da geç saate kalmayabilirsiniz. https://tr.indeed.com/viewjob?from=appsharedroid&jk=31df99284b1f315c

Şu ilana da bakabilirsiniz . 5 gün
Part time ilanlara baktım. https://tr.indeed.com/viewjob?from=appsharedroid&jk=b92fe60692163802 ve https://tr.indeed.com/viewjob?from=appsharedroid&jk=bb1ea32b60d9b63b Fuar elemani olarak part time işler gördüm. Ama ödeme çalıştıktan birkaç gün sonra ve sözleşme yapıldığı not düşülmüş. Yanlış yönlendirmek istemem . Güvenilirliği konusunda bilgim yok. Ama yari zamanlı part time dönemsel yazarak seçenekleri cogaltabilirsiniz. İyi geceler 😊

Son düzenleme:
Bence orada resepsiyon olarak çalışması sıkıntı yaratmaz, gündüz vardiyası ayrıca. Ama yaşı çok küçük. Siz ne düşünüyorsunuz. Olmaz mı?

Part time ilanlara baktım. https://tr.indeed.com/viewjob?from=appsharedroid&jk=b92fe60692163802 ve https://tr.indeed.com/viewjob?from=appsharedroid&jk=bb1ea32b60d9b63b Fuar elemani olarak part time işler gördüm. Ama ödeme çalıştıktan birkaç gün sonra ve sözleşme yapıldığı not düşülmüş. Yanlış yönlendirmek istemem . Güvenilirliği konusunda bilgim yok. Ama yari zamanlı part time dönemsel yazarak seçenekleri cogaltabilirsiniz. İyi geceler 😊
Genelde 18 olma zorunluluğu var bu attığınız ilanda da olduğu gibi. Kariyer.net gibi yerlere baktım ama tekrardan araştıracağım. Yardımlarınız için minnettarım. Kendinize iyi bakın iyi geceler.

Bir kadının dahi otel gibi yerlerde çalışması çok korkunç.
Otellerde ne olacağı belli olmuyor giren çıkan belli değil..
Taciz tecavüz fazla oluyor, yatıp kalkan fazla oluyor, gayrimeşru ilişkide fazla..
Yanlış bir şeyler teklif ederler yanlış insanlar kullanmaya kalkar üstüne giderler felan hiç iç açıcı olmaz.
En iyisi ailesinden veya yakınlarından birinin çoktan çalışmış olduğu bilinen bir yer.. (tanıdığın yanında çalışmak)

Taciz tecavüz fazla oluyor, yatıp kalkan fazla oluyor, gayrimeşru ilişkide fazla..
Yanlış bir şeyler teklif ederler yanlış insanlar kullanmaya kalkar üstüne giderler felan hiç iç açıcı olmaz.
En iyisi ailesinden veya yakınlarından birinin çoktan çalışmış olduğu bilinen bir yer.. (tanıdığın yanında çalışmak)
tanıdığım olsa evet bu kadar iş bulmakta zorluk çekmezdim. otel gibi yerlere de ailemin sıcak bakacağını sanmıyorum. yine de araştırmaya devam.

son durum bilgilendirmesi olarak ekleyeyim ablamlar iş bulmuş. güzellik merkezinde stajyer olarak. yapacağım iş eskiden yaptığım gibi getir-götür, randevulara insanların gelip gelmeyeceğini sormak(mesaj atarak diyormuş ama ararlarsa ben açacakmışım) ve işlem sırasında fotoğraf video çekmek. pek benlik değil doğrusu gidebilirim belki bilemiyorum şuan.

Son düzenleme:
tanıdığım olsa evet bu kadar iş bulmakta zorluk çekmezdim. otel gibi yerlere de ailemin sıcak bakacağını sanmıyorum. yine de araştırmaya devam.

son durum bilgilendirmesi olarak ekleyeyim ablamlar iş bulmuş. güzellik merkezinde stajyer olarak. yapacağım iş eskiden yaptığım gibi getir-götür, randevulara insanların gelip gelmeyeceğini sormak(mesaj atarak diyormuş ama ararlarsa ben açacakmışım) ve işlem sırasında fotoğraf video çekmek. pek benlik değil doğrusu gidebilirim belki bilemiyorum şuan.
İnstagramınız varsa alabilir miyim veya discord hesabı oluşturabilir misiniz?
İstanbuldaki birkaç kız arkadaşım ile tanıştırmak istiyorum sizi belki anlaşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı