16 yaşında pre workout kullanmak sorun yaratır mı?

HaWlI KuLlANIcI

Hectopat
Daha fazla  
Hocalarım henüz 16 yaşına yeni girdim ve okul-spor-ders derken ölü gibi oluyorum. Performansımi çok çok kötü etkiliyor ve dinlenmek için de zaman bulamıyorum. Yemek konusunda bir sıkıntı yok. Gerekli miktarları aldığıma eminim. Antrenman öncesi kafein içerikli besinlerde tükettim karbonhidrat ağırlıklı besinlerde. Her yönetimi denedim ama olmuyor.
Bu sırada 189 liraya Proteinocean markasının pre workout'u düşmüş. Hiç düşünmeden aldım ama elime geldikten sonra içime bir kurt düştü. Bu yaşta düşük ölçekte kullanmam sıkıntı yaratır mı?

Yüksek miktarda almamanı öneririm ayrıca içinde kafein var bağımlılık yapabilir fakat kendini kontrol edersen herhangi bir problem yaşayacağını düşünmüyorum.

Sporla falan hiçbir alakam yok fakat o yaşta pre workout yüksek kafein barındırdığı için -internetten baktım- gelişimine olumsuz yönde etki edebilir diye biliyorum.

Pre workout kullanımı bence çok gereksiz. Bence Monster pak gibi daha çok vitamin ağırlıklı ürünler alabilirdin. Ya da gelişimini daha hızlı geliştirebilecek ürünler. Sonuçta bunlar vücutta depolanarak uzun vadede daha fazla enerji veriyor. Pre 40 dk sonra etkisini yetiriyor ve bir süre sonra alıştığın için etkisiz kalıyor. Bir sonraki alışında aklında olsun.

Pre-Workout, kafeinden belki de binlerce kat daha fazla uyarıcı maddeye sahip ürünlerin karışımıdır. İçerisindeki ürünler kısaca damarları genişletir, yorgunluğu neredeyse siler, kan akışını ve kalbi hızlandırır, ağırlık kaldırsanız bile kaldırmamış gibi hissedersiniz. Bunu kafein tek başına yapamaz, sadece yorgunluğunuzu alır.

Onun dışında, 16 yaşında kullanmakta bir sakınca yok.

Geri
Yukarı