165 Hz Curved monitör tavsiyesi

Bütçe
4500 TL
LG 24 20 IPS almak mı yoksa 24inç kavisli VA panel almak mı mantıklı olur sizce aynı bütçede?

FPS hikaye Online Valorant FIFA ne varsa oynuyorum. Bu monitör şu pahalılıkta çok iyi duruyor. Kendi kullandığım monitörü görsen bu monitöre koşa koşa sarılır insan.:D

Hocam o monitörse Hepsiburada yorumlarında 2K değil 1080p diye yorumlar var bir göz atın isterseniz.

LG 24 20 IPS almak mı yoksa 24inç kavisli VA panel almak mı mantıklı olur sizce aynı bütçede?

Hocam o monitörse Hepsiburada yorumlarında 2K değil 1080p diye yorumlar var bir göz atın isterseniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şurada bir inceleme videosu var. 2K gözüküyor.

Asıl FPS oyunları oynanacaksa VA veya TN alınmalı, tabii ben IPS fanboy olduğum için herkese IPS öneriyorum.
VA panelde ghosting sorunu oluyor. FPS oyunlarında ghosting başına gelebilecek en kötü şey. Karıştırdınız galiba. FPS ve Online oyunlar için IPS panel gereklidir.

VA panelde ghosting sorunu oluyor. FPS oyunlarında ghosting başına gelebilecek en kötü şey. Karıştırdınız galiba. FPS ve Online oyunlar için IPS panel gereklidir.

Düşük tepkime süresi ve yüksek yenileme hızları nedeniyle şu an çoğu profesyonel oyuncu TN panel tercih ediyor. Birkaç yıl öncesine nazaran IPS panellerdeki tepkime süresi her ne kadar TN'ye yaklaşsada oyuncularon vazgeçilmezi haline geldi TN panel. Dediğiniz gibi ben de her konuda IPS tercih ediyorum fakat FPS oyunları için TN ve VA panleden sonra geliyor IPS panel.

Lenovo Y27-30 alabilirsin.
Özellikleri:
Curved istemişsin, fark etmedim. Curved ekranlar genelde VA panel olur. Almayın derim. Black smearing, ghosting, extreme modlarda anti-ghosting gibi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Ben bu monitörü kullanıyorum 4700TL ama bu fiyata alabileceğin en iyi monitörlerden biri olduğuna eminim. Yükseklik asansör ayarı var, sağa sola dönebiliyor, ayrıca yan da çevirebiliyorsun. 27 inch olması biraz büyük gibi. Bana göre 1080p monitör için 27 inch büyük. 27 inch ve üzerine en az 1440p monitör olması gerek. 1080p monitör alacaksan 24 inch monitörleri öneririm ama bu linkini bıraktığım monitör de bu fiyat bandında en iyilerinden biridir. Fps oyunları için de çok iyi çünkü gecikme değerleri VA panel olmasına rağmen TN paneller ile aynı.

Bu ürünün 32 inç olanını sipraiş geçmeyi düşnüyorum. Siz kullanıyor musunuz bu ürünü hocam. Yoksa arkadaşta filanmı gördüm. Fiyatı çok iyi çünkü.

32 inç bence büyük olur kendim 35 inç TV kullanıyorum aşırı büyük geliyor o yüzden 27 inç monitör düşünüyorum ama Curved olması çok daha iyi oluyor.

Lenovo Y27-30 alabilirsin.
Özellikleri:
Curved istemişsin, fark etmedim. Curved ekranlar genelde VA panel olur. Almayın derim. Black smearing, ghosting, extreme modlarda anti-ghosting gibi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
Curved olmayinca oyunlarda aynı zevki verir mi bana

@Ertugrul5800 Ben curved monitörden düze geçtim. Curved benim için herhangi bir artı sağlamıyordu açıkçası. Biraz da kişisel zevk denilebilir ancak artık kolay kolay VA panel tercih etmem ve VA panel dışında curved monitör çok az.

Geri
Yukarı