16500 TL TV önerisi

BatuhanYALIN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Merhaba, birkaç gün içinde yeni bir TV alacağım, bu ekonomide de haliyle isteklerim doğrultusunda paramın karşılığını tam olarak almak istiyorum. Araştırmalarım sonucu birkaç modelde karar kıldım. Bütçem başlıktaki gibi en fazla 16.500 TL. Hani çok devasa bir fark olur zorlarsam 17.000TL olur. Boyutu minimum 55 inch olmalı, Samsung ve LG gibi bilindik markaları tercih ediyorum.
Almaya yakın olduğum modeller;
* Samsung 55Q70B QLED TV (Bu modeli almayı düşünüyorum.)
* LG 55NANO756PA.
* Philips 58PUS8506 modelinin hem fiyat hem boyut hem de Android TV ve ambilight gibi özellikleriyle öne çıkması da ilgimi çekti.
Bunlara ek olarak önerebileceğiniz TV'lere de açığım, bunlar arasında da bu bütçeyle hangisini tercih etmem gerektiğini de yorumlayabilirsiniz. Aradığım temel özellik salt görüntü kalitesi, uzun süreli kullanım ve canlılık. Görüntü kalitesi için gerekirse Android TV'den vazgeçebiliyorum, 1. tercihim tamamen budur.

Merhaba, birkaç gün içinde yeni bir TV alacağım, bu ekonomide de haliyle isteklerim doğrultusunda paramın karşılığını tam olarak almak istiyorum. Araştırmalarım sonucu birkaç modelde karar kıldım. Bütçem başlıktaki gibi en fazla 16.500 TL. Hani çok devasa bir fark olur zorlarsam 17.000TL olur. Boyutu minimum 55 inch olmalı, Samsung ve LG gibi bilindik markaları tercih ediyorum.
Almaya yakın olduğum modeller;
* Samsung 55Q70B QLED TV (Bu modeli almayı düşünüyorum.)
* LG 55NANO756PA.
* Philips 58PUS8506 modelinin hem fiyat hem boyut hem de Android TV ve ambilight gibi özellikleriyle öne çıkması da ilgimi çekti.
Bunlara ek olarak önerebileceğiniz TV'lere de açığım, bunlar arasında da bu bütçeyle hangisini tercih etmem gerektiğini de yorumlayabilirsiniz. Aradığım temel özellik salt görüntü kalitesi, uzun süreli kullanım ve canlılık. Görüntü kalitesi için gerekirse Android TV'den vazgeçebiliyorum, 1. tercihim tamamen budur.
Normalde Samsung ve LG TV de benim için nirvanadır da. Philipsin ambilight olması çok iyi.

Bu klavuzu izleyin. Ben TCL65C728 alırım diyordum,13k gibi bir fiyatı vardı sanırım. Fakat şimdi olmuş 22000TL
Klavuz Şubat gibi paylaşılmış. Göz önünde bulundurun.

Samsung türkçe sesli komut yok, lg de var. Bunu aklınızda bulundurun.
Onun farkındayım, dediğim gibi görüntü kalitesi odaklıyım. İki model arasında Samsung modeli görüntü kalitesi açısından daha üstün gibi duruyor.

Bütçeyi arttırıp 19-20bin TL civarına çıkarttım. Edge LED ve Full array LED teknolojilerini de göz önünde bulundurarak Samsung 55Q80b modelini almayı düşünüyorum. Hafta sonuna kadar satın almış olacağım. Bütçe hazır, modeli netleştirdikten sonra gidip alıyorum. Bu fiyat aralığında model önerilerine açığım.
Sony 55x85j ve TCL C728 modellerini de göz önünde bulunduruyorum. LG tarafında alternatif bir model belirleyemedim. Nanocell pek düşünmüyorum, siyah konusunda oldukça sıkıntılılar.

Geri
Yukarı