165Hz'te 60 FPS almak

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
Ben monitör alacağım Gaming laptopuma ama bazı oyunlarda 60 FPS bazı oyunlarda 200FPS alıyorum, mesela CS:GO'da 200FPS alıyorum. 165Hz monitörde sıkıntı olmaz ama mesela Apex Legends 80FPS alıyorum, o bana kasma hissi yapar m? Alacağım monitör VA panel FreeSync G-SYNC destekliyor ama ekran kartım GTX 1650, o galiba v-sync destekliyor sadece. Bilmiyor sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben monitör alacağım Gaming laptopuma ama bazı oyunlarda 60 FPS bazı oyunlarda 200FPS alıyorum, mesela CS:GO'da 200FPS alıyorum. 165Hz monitörde sıkıntı olmaz ama mesela Apex Legends 80FPS alıyorum, o bana kasma hissi yapar m? Alacağım monitör VA panel FreeSync G-SYNC destekliyor ama ekran kartım GTX 1650, o galiba v-sync destekliyor sadece. Bilmiyor sıkıntı yaşar mıyım?
60 FPS'in o monitörde kasma hissi yaratacağını düşünmüyorum.

165Hz altına düştüğünde 30 FPS altına düşmüş gibi bir his yaratır ancak daha düşük FPS aldığınız oyunlarda Hz oranını düşürürseniz sorun yaşamazsınız.

Sana örnek olması açısından şöyle bir örnek vereyim. 144 Hz freesync destekli bir monitör kullanıyorum. Gtx 1660 ekran kartım var. Seninle benzer bir senaryo. Freesync açık olduğu için 30 FPS altına düşmedikçe kasma hissiyatı yaşamıyorum. Çünkü monitör freesync olmasına rağmen G-sync ile de uyumlu.

Geri
Yukarı