17.000 TL'ye GTX 1660 Ti sisteme güncelleştirme önerisi

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle 1 senelik bir sistemim var. Ekran kartım GTX 1660 Ti işlemcim i5 12 nesil kasam ise yeniler gibi büyük değil. Fakat sınav senemden sonra Ryzen 9 7900X gibi bir işlemci ve direksiyon seti aldıracağım. Ayrı olarak 17 k gibi bir bütçeye koltuk, monitör, anakart, RAM, klavye toplamam lazım. Ryzen 7900 uyumlu bir anakart alırsam kasaya sığar mı? 17 k ya dediklerimi alabilir miyim? Veya direksiyon seti yerine bu sistemi nasıl güzelleştirebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direksiyon setini keyifli oynaman için bence işlemci ve ekran kart.
Direksiyon setini keyifli oynaman için bence işlemci ve ekran kartı.
Bencede öyle ama emin değilim ya bu sisteme işlemci alıp devam edecwğim ya da ekran kartı ve işlemciyi değiştirip oyle devam edeceğim ama şimdi ekran kartıda yeni oldugu için kıyamıyorum ona.

direksiyon setini keyifli oynaman için bence işlemci ve ekran kartı
Hocam bana 1660 ti ile uyumlu olacak en yüksek işlemciyi önerebilirmisin yani ryzen 7 mi yoksa i7 12 falan olurmu

Son düzenleme:
Bencede öyle ama emin değilim ya bu sisteme işlemci alıp devam edecwğim ya da ekran kartı ve işlemciyi değiştirip oyle devam edeceğim ama şimdi ekran kartıda yeni oldugu için kıyamıyorum ona.

Hocam bana 1660 ti ile uyumlu olacak en yüksek işlemciyi önerebilirmisin yani ryzen 7 mi yoksa i7 12 falan olurmu
R7 Ezer geçer hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı