Çözüldü 17 yaşında ehliyet kursuna yazılabilir miyim?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 107B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
S

Silinen üye 185173

Ziyaretçi
Selamlar, duyduğuma göre ehliyet 3 - 4 ayda alınıyormuş. 17'nin son aylarında yazılsam sınava 18'de girme gibi bir şansım var mı? Maksat 18'e girer girmez ehliyeti alabilmek.

Çözüm
Yazılabilirsin ancak alacağın eğitim sadece yazılı sınav için olur.

Uygulama eğitimi için 18 olman şart.
Yazılabilirsin ancak alacağın eğitim sadece yazılı sınav için olur.

Uygulama eğitimi için 18 olman şart.
Bende öyle yapmak istiyorum 17'nin sonlarına doğru yazılıp yazılı sınava gireceğim eğer geçersem 18'de uygulama sınavına gireceğim. Zaten eğitimi geçince geçici sürücü belgesi veriyor trafiğe çıkabilmek için. Amacım 18'e girince hiç beklemeden almak.

Belki işi çıkınca falan işine yarar diyedir. Şahsen ben de yaşımı tam bekliyorum.
18 olduktan bir ay sonra uygulama sınavı falan bitince tamamen alabilir ki zaten yazılı sınav için tarihi beklemeli.
18 yaşına girdiği ilk gün almak istiyormuş gibi duruyor :)

Dediğin gibi yapabilirsin ancak anlamadım neden bu kadar Acele ediyorsun?

Annem hasta gün içinde onu hastaneye götürecek insan olmuyor tek ben kaldığım için o yüzden ne kadar erken alırsam o kadar iyi. Türk usulu kullanmayı öğrendim fakat etrafta çok polis duruyor Annem'de arabayı benim kullanmamı istemiyor, ehliyetim olmadığı için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı