17 yaşından sonra boy kaç cm uzar?

Anne baba boyunuz kaç? Ve ayaklarınız kaç numara. Bir de kardeşiniz kaç yaşına kadar uzadı 17'yken kaçtı hatirliyor musunuz?
Babam benle aynı boyda annem kısa 165 en fazla kardeşim 17 yaşında da aynı boydaydı. Ayaklarla ilgili olarak biyoloji hocamız "ayakkabınızı 1 numara büyük alayım rahat etsin diye aldığınız için büyümüş olabilir, ayaklar boşluk buldukça büyümeye meyilliler bilginiz olsun, demişti." Biyoloji hocamızın söylediği buydu bize ne kadar doğru bilemem. Bana pek mantıklı gelmedi ama söyleyeyim :D

Babam benle aynı boyda annem kısa 165 en fazla kardeşim 17 yaşında da aynı boydaydı. Ayaklarla ilgili olarak biyoloji hocamız "ayakkabınızı 1 numara büyük alayım rahat etsin diye aldığınız için büyümüş olabilir, ayaklar boşluk buldukça büyümeye meyilliler bilginiz olsun, demişti." Biyoloji hocamızın söylediği buydu bize ne kadar doğru bilemem. Bana pek mantıklı gelmedi ama söyleyeyim :D

Ayakkabısı olmayan, çıplak ayakla gezenler koca ayak oluyor bu mantığa göre. 🤣

Herkeste farklıdır bu ne kalanlıydı unuttum ama bir kanaldı işte o kapanınca boy uzaması durur bu herkeste farklı yaşta durur ve genetiktir ve senin salgıladığın growth hormonuna da bağlı bu hormonu spor yaparak özellikle vücut geliştirmeyle tetikleyebilirsin ve sürdürebilirsin.

Bir kabile vardı ordakilerin hepsinin o dediğim kanalı 12 yaşında kapanıyordu ve hepsinin botu 1.2 metre falan

benimde ayak numaram 44 boyum 177 ayağım sizce çok uzun mu ya da daha uzar mı eğer uzama ihtimali varsa durdurabilir miyim ?
Hocam o boy'a o ayak numarası nedir ya? :D Lahmacun küreği gibi.

Profilinizde yaşınızın 15 olduğunu görüyorum. Yani 15 yaşına göre ayak numaranız çok büyük. Yani bi tahminimce 45-46 görür ayaklarınız.

Boy ise daha da uzar gibime geliyor. Şöyle bi tahminimce 18 yaşına kadar 1.80 civarı olabilir boyunuz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı