1700 TL PC Toplama

Amd mi İntel mi yapalım

• İntel

Oy: 4 66,7%
  • Amd

Oy: 2 33,3%

• Oy verenlerin toplamı
    6

Bayram kaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İlk defa bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Başta 1300 1400 bütçeyle yaparım diye düşündüm ama o fiyatlarda doğru düzgün performans alamayacağımı düşünmeye başladım. Bütçem 1600 1700 TL arası. Kendi öğrenci kredi kartımla 1000 TL'lik kısmını çekip diğer kalan kısmını başka bir tanıdığımın kredi kartıyla çekeceğim. Amazondan toplasam sizce daha karlı olur mu ? Vatan dışında gitti gidiyor , hepsi burada gibi yerlerde vatana nazaran daha ucuza da aynı parçayı satan oluyor oradan alsam nasıl olur. Sizin tavsiyelerinizi bekliyorum güzel bir sistem toplarsak çok iyi olur, beni 3 yıl idare etmesi yeterli şuan üniversite 2. sınıf öğrencisiyim, üniversiteyi bitirsek kafi. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Tavsiyelerinizi okudum. Şuan ki doların gidişatı hiç iyi gözükmüyor. Bana şöyle parçaların uygun satıldığı bir yerden parçaları toplayabilirsek çok iyi olur. Kasanın dış görünümü önemli değil yeterki uygun bir sistem toplayalım.

Merhaba arkadaşlar. Tavsiyelerinizi okudum. Şuan ki doların gidişatı hiç iyi gözükmüyor. Bana şöyle parçaların uygun satıldığı bir yerden parçaları toplayabilirsek çok iyi olur. Kasanın dış görünümü önemli değil yeterki uygun bir sistem toplayalım.
Dostum monitörün var mı varsa, özellikleri neler?

Cidden ucuza geliyormuş :D bende mi Amazondan alsam?

1.4.PNG

1614 TL ediyor.
Free Shipping yazıyor inşallah ücretsiz kargosu vardır yoksa işin zor.

Kasa olarak; Deep Cool Tesseract veya Carbide 100R

HDD olarak; WD 1TB / 500GB karar sana kalmış 7200rpm seçersen güzel olur.

Benchmark;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sistem fazla uzun ömürlü olmaz, ama param bu kadar diyorsan yapacak bir şey yok. İstersen İntel'e de bir göz atarım fakat bütçe dar güzel bişey toplanmaz. Benim tercihim Ryzen'i beklemek olurdu.

Benchmark yanlış oldu bu olucak;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.

Dosya Ekleri

• 1.3.PNG
    1.3.PNG
    32,6 KB · Görüntüleme: 68
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı