17000-18000 TL uzun metraj film kurgu için bilgisayarı toplama

Patates

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun metraj film kurgulatacak ve oyun performansı fena olmayan bir bilgisayar toplayacağım. Bütçeye monitör dahil değildir. Harddisk gibi depolama gerektiren bileşenler dahil değildir. İlk aşamadı 1 TB SSD alacağım. Sistemden bazı beklentilerim var. Bu beklentiler doğrultusunda öneri yapmanızı rica ederim.

Sistemden beklentilerim:
  • 4K RAW çekilmiş görüntüleri timelineda gerçek zamanlı oynatmada minimum donma-kasma yaşatacak,
  • Hayati önem taşıyan kısım render ve gerçek zamanlı oynatma olduğu için performansa "doğrudan" etkisi olmayan bileşenlerin (anakart, PSU, kasa vs.) Sistemi tehlikeye sokmayacak ancak işlemci, ekran kartı gibi bileşenlerden kısmaya ihtiyaç duymayacak modellerden ve fiyatlardan oluşması,
  • Mümkünse RGB olmaması varsa da kapatma seçeneği olması,
  • Depolama olarak sadece 1 TB M.2 SSD olması.
  • Parçaların uyum içerisinde olması (eksik kablo, kısa kablo sorunları vs.)
  • İlk aşamada 16 GB RAM olması ve ucuz soğutma (300 TL civarı) kullanılması (6 ay içerisinde sıvı soğutmaya geçilip RAM 32 GB'a çıkarılacak.)
Kendi naçizane bilgilerimle oluşturduğum sistem:

• AMD Ryzen 9 5900X.
  • G.Skill Ripjaws V 16 GB 3600 MHz CL18.
  • NVIDIA RTX 3060.
  • MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi
  • XPG Core Reactor 750W 80+ Gold modüler.
  • Cooler Master Masterbox TD500 4X mesh.
  • Kingston A2000 NVMe 1 TB M.2 SSD.
  • Cooler Master Hyper 212 soğutma.
Bu sistemi almayı düşünüyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Alternatif olması açısından bir de ben öneri yapacağım.

Toplam 12,216 TL ediyor. Ekran kartının fiyatını bilmiyorum bu sebeple eklemedim. Kasayı sadelik istediğin için GT501 tercih ettim. Daha ucuz istersen Meshify C var.

Alternatif olması açısından bir de ben öneri yapacağım.

Toplam 12,216 TL ediyor. Ekran kartının fiyatını bilmiyorum bu sebeple eklemedim. Kasayı sadelik istediğin için GT501 tercih ettim. Daha ucuz istersen Meshify C var.

Sıvı soğutma çok hoşuma gitti muhtemelen benim kombinasyonuma buradan soğutucu ve SSD'yi eklerim. İki SSD (Kingston, WD) ve iki PSU (XPG, TT) arasında nasıl farklar var? Bu arada kasa çok pahalı geldi 500-900 TL arası tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı