17500 TL'ye iPhone önerisi

smithblacksmith

Kilopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Merhaba,

iPhone almak istiyorum yurtdışı ya da yurtiçi olması önemli değil fakat kapanmasını istemem, Yurtdışı alıp pasaport kayıt yaptırmak mı daha mantıklı yoksa yurtiçi daha düşük bir iPhone mu almak mantıklı?

17.500₺ bütçem var.

Değer kaybetmemesi açısından istiyorum, biraz da prestij meselesi yaptım, yıllardır Android kullanıyorum hep değer kaybediyor.

iPhone 13, 13 mini alabilir miyim bu bütçeyle?

ABD fiyatı Apple iPhone 13 Mini'nin 599 dolar bu da 11.088, 84 TL. (eyalet vergileri katılmamıştır)yurt dışında tanıdığınız var ise öyle aldırın bence. Pasaport kaydını da yurt dışında ki tanıdığınız üzerine yaparsanız sıkıntı çıkmaz.

13ü temiz ikinci el 20ye bulabilirsin.
2 ay önce sıfırını tanıdık o fiyata aldı. "Enayi" diyordum, ölsem de o parayı vermem 😁

Maalesef TR iPhone 13 imkansız, sıfır 11 alınabilir, ama 2. el iPhone 12 en iyisi olur. Yurt dışı telefonla uğraşılmaz TR almak daha mantıklı onda da tek sorun aynı bütçeyle modeli düşük almak zorunda kalınıyor.
Komşum 10.000₺ toplam maliyetle iPhone 12 Pro Max 256 GB almıştı geçen yıllarda.

Pasaport kayıtlı halde kullanıyor ve sorun yaşamadı hiç,

Neden sorun oluyor yurtdışı?

2 ay önce sıfırını tanıdık o fiyata aldı. "enayi" diyordum, ölsem de o parayı vermem 😁

Komşum 10.000₺ toplam maliyetle iPhone 12 Pro Max 256 GB almıştı geçen yıllarda.

Neden sorun oluyor yurt dışı?

Yaptığınız isme kayıtlı olması gerekiyor SIM kartı.(3 yıl sonra yasaklama kalkıyor) garantisi falan olmuyor diyedir.

2 ay önce sıfırını tanıdık o fiyata aldı. "enayi" diyordum, ölsem de o parayı vermem 😁

Neden sorun oluyor yurt dışı?

Kendi adınıza yapmanız lazım, onun için de pasaportunuz ve yurt dışına çıkmış olmanız lazım diye biliyorum.

Bunlar yapılmışsa sorunsuz kullanılabilir.

Yurt dışından alabiliyorsanız 14 alabilirsiniz. Buradan alacaksanızda S22 alın. Türkiyede iPhone alınmaz seviyeye geldi.

Yaptığınız isme kayıtlı olması gerekiyor SIM kartı.(3 yıl sonra yasaklama kalkıyor) garantisi falan olmuyor diyedir.
Tamam böyle yapılabiliyorsa benim için sorun yok 😀
Kendi adınıza yapmanız lazım, onun için de pasaportunuz ve yurt dışına çıkmış olmanız lazım diye biliyorum.

Bunlar yapılmışsa sorunsuz kullanılabilir.
Anladım teşekkürler.
Yurt dışından alabiliyorsanız 14 alabilirsiniz. Buradan alacaksanızda S22 alın. Türkiyede iPhone alınmaz seviyeye geldi.
Bakayım bi araştırayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı