18 bin TL'ye iPhone 13 Mini alınır mı?

Killshot011

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
18 bin liraya 15 ay garantili 128 GB iPhone 13 mini buldum. Donanımsal olarak çok temiz görünüyor. Sizce fiyat nasıl? Aslında bütçem sıfır 14 Pro'ya bile yetiyor ama çok pinti bir adamım, elim gitmiyor bir telefona o paraları vermeye, F/P bir şey arıyorum.

13 ve 14 arasinda sadece islemcinin aşırı az bir farki var. Geri kalan donanim tamamen ayni.
Haklısınız hocam. O farkta zaten yazılımsal olarak azcık ısıtıp önümüze koymuşlar. Alınmaz. Sadece kamera iyileştirip önümüze koyuyorlar Vereceğin paraya yazık. Piyasa da bir sürü model var, uzmanı değilim ama kesinlikle uzak durulması gereken modeller son zamanlarda. Sadece markası var.

Sürekli neden Apple neden iPhone diye açıklamaktan sıkıldım diyebilirim. Geçenlerde @BerkayZ87 arkadaş güzel bir açıklama yapmıştı onu buraya kopyalıyorum.

1664989808582.png

Megapiksel, tek başına bir şey ifade etmez. Kamera sensörü ve kamera lensi en önemli iki kriterdir. Ek olarak SoC ve yapay zeka da kameraya etki eden faktörlerdir. Tüm bu faktörlerden sonra anca sıra megapiksele gelir. 14 Pro Max'in 48MP kamerası var, S22 Ultra'nın 108MP kamerası var, yani S22 Ultra daha iyi gibi bir mantık yok. 14 Pro Max'in kamerası daha iyi.

Türkiye'de iPhone kullananların mantalitesi belli, "Apple alayım havalı gözükeyim.". Böyle düşünen insanları bir kenara bırakıp kalan insanların neden iPhone'a para verdiğini kısaca açıklayalım.
  • Stabil işletim sistemi.
  • Ekosistem.
  • Malzeme kalitesi.
  • Kamera ve video performansı.
  • Sosyal medya platformlarıyla tam uyumluluk.
  • Aynı dönem çıkan telefonlar içerisinde en güçlü SoC her zaman Apple'da olduğu için donanım güçü de tercih sebebi.
  • Güncelleme desteğinin olağanüstü uzun olması.
Ve tüm bu saydığım şeyler, her markanın sağlayabileceği özellikler değil. Dolayısıyla sırf üstünde elma var diye alan bir kesimi sürekli olarak örnek göstermek yerine bilinçli olarak Apple cihaz alan insanların neden Apple cihaz tercih ettiğini sorgulamak, daha iyi olacaktır.

Begenmeme atan arkadaşlar sadece fanboyluk yapmak yerine kendi gorusunuzu sunarsaniz daha iyi olur. @Tesla Bobini @rydn
Fanboy değilim. iPhone için bir esprisi kalmadı demişsin. iPhone'nin esprisi hiçbir zaman gitmedi. Uygulama optimizesi, akıcılığı (hızı demiyorum akıcılığı diyorum) Android'den kat kat iyi. Kısıtlayıcı olması konusunda haklısın. Android'de her şey yapabilmek çok güzel ama bu iPhone'nin gereksiz olduğu anlamına gelmiyor. Birbirlerine yakın zamanlarda 11 Pro, Samsung Note 10 Plus ve 12 kullandım. Note 10'nun kişileştirme olanakları vb. çok daha iyi olsa da. Snap ve Insta performansları vasattı. Kamera düşündüğümden çok daha kötü çalışıyordu iPhone'ya göre ve hızlı olsa da akıcı değildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı