18 yaşında polis olunabilir mi?

ykstokatlamaca

Femtopat
Daha fazla  
Sorum şu ben şimdi 17 yaşındayım yani şubat 2007 doğumluyum ama 2024'te YKS'ye gireceğim yani mezun olacağım. Ben polis olmak istiyorum ama 18 yaş sorunu olur mu? Ben de sonuç olarak lise mezunu olacağım.

Lise mezun olduktan sonra 2 yıllık okuyacaksın işte. 18 yaşında tabii ki polis olamazsın. 2 yıl okuyacaksın. 20 minimum.

Hocam polis okuluna girmem için yaş sınırı 18 yazıyor ve lise mezunu yazıyor bende 17 yaşındayım ve liseden mezun olacağım bu yıl yani girebiliri miyim?
2024 Ekim ayı itibarıyla 18 yaşını doldurman gerekli. 1 Ekim 2006 tarihinden önce doğmuş olman gerekiyor.

Lise mezun olduktan sonra 2 yıllık okuyacaksın işte. 18 yaşında tabii ki polis olamazsın. 2 yıl okuyacaksın. 20 minimum.

Yok hocam sormak istediğim o değil şimdi ben polis meslek yüksek okuluna 17 yaşında girebilir miyim bu yıl mezun olacağım ve 17 yaşındayım.

2024 Ekim ayı itibarıyla 18 yaşını doldurman gerekli. 1 Ekim 2006 tarihinden önce doğmuş olman gerekiyor.

Yani olamıyorum liseden mezun dahi olsam ben 2007 liyim bu yıl mezun oluyorum Haziran'da YKS'ye gireceğim.

Geri
Yukarı